Wszystkie trzy drużyny naszych kadetów pożegnały się już z turniejem we Władysławowie na etapie ćwierćfinałów. Polskie drużyny grały na trzech sąsiednich stołach. Najszybciej wypadli z gry pierwsi z lewej – Jakub Jankowski i Bartosz Sułkowski nie dali rady Czechom. Obok wielkie boje toczyli ich koledzy. Podstawowy skład walczył z Niemcami. Samuel Kulczycki zrobił swoje, ale zawiódł Maciej Kubik, który oba pojedynki przegrał po 1:3 (z Danielem Rindererem 11:13 w 4. secie). Można było się też spodziewać lepszego występu obu naszych graczy w grze podwójnej, w której zwykle dobrze sobie radzą, a w starciu z Niemcami nie mieli nic do powiedzenia.

Szansę nieoczekiwanie miał czwarty rzut polskich kadetów – Maksymilian Miastowski i Łukasz Sokołowski. Niestety, podobnie jak w przypadku Polski A i Polski B, także i ci nasi gracze przegrali debla, który okazał się kluczowym meczem. Mimo to można było tę potyczkę wygrać. Sokołowski uległ jednak Tiago Li 2:3 – w piątym secie do 8.

W półfinałach zagrają Węgry z Portugalią i Niemcy A z Czechami A.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa