Polki wygrały tylko jeden mecz na dziewięć w turnieju debla. Osiem par pożegnało się z zawodami już po pierwszej grze. Do 1/8 finału awansowały Zuzanna Kozioł i Zuzanna Sułek. To był prawdziwy pogrom. Polskie pary odpadały jedna po drugiej. Najwcześniej Anna Kubiak z Wiktorią Wróbel, które jako jedyny polski duet musiały zacząć rywalizację już w 1/32 finału. One uległy szwedzko-amerykańskiej parze po bardzo wyrównanej walce (do 9 w 5. secie), choć ich rywalki nie okazały się zbyt mocne – już w 1/16 finału przegrały 1:3 z Rosjankami.

W 1/16 finału z zawodów odpadło siedem innych biało-czerwonych par, przeważnie po dość krótkiej grze. Mocno postawiły się pary Milena Chrabąszcz/Elżbieta Kwiatkowska i Aleksandra Jarkowska/Katarzyna Trochimiuk. Oba te nasze deble prowadziły po 2:1, ale przegrały 2:3, do 9 i 8 w piątej partii.

Nie zawiodły Zuzanny Kozioł i Sułek, choć pierwszy set przegrany z Czeszkami do 2 nie wróżył najlepiej. Kolejne dwa Polki wygrały jednak po 11:9, a piątego 11:8. W walce o ćwierćfinał zmierzą się w niedzielę rano z niemiecką parą Anastasia Bondareva/Sophia Klee.

Wyniki – gra podwójna kadetek

1. runda – 1/32 finału
Anna Kubiak/Wiktoria Wróbel – Hannah Holgersson/Lynn Tia Hsieh (Szwecja/USA) 2:3

2. runda – 1/16 finału
Alicja Gasz/Nina Ossowska – Veronika Menko/Viola Phan (Węgry) 0:3
Zuzanna Wielgos/Wiktoria Wrzosek – Emilija Riliskyte/Kornelija Riliskyte (Litwa) 0:3
Dominika Gilewska/Katarzyna Królikowska – Isabelle Xiong/Joyce Xu (Kanada) 1:3
Zuzanna Gaworska/Kamila Gryko – Alexandra Kaufmann/Wenna Tu (Niemcy) 0:3
Anna Brzyska/Jagoda Chwojko – Helga Dari/Anita Drabant (Węgry) 0:3
Milena Chrabąszcz/Elżbieta Kwiatkowska – Karina Grigorjan/Alina Jagnenkova (Estonia) 2:3
Aleksandra Jarkowska/Katarzyna Trochimiuk – Moa Arvidsson/Rebecca Muskantor (Szwecja) 2:3
Zuzanna Kozioł/Zuzanna Sułek – Anna Stranska/Linda Zaderova (Czechy) 3:2

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa