Marek Badowski i Patryk Zatówka wygrali swoje grupy eliminacyjne i wystąpią w dodatkowej rundzie KO turnieju 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. Pechowo odpadł Tomasz Lewandowski. W ostatniej kolejce meczów grupowych Patryk Zatówka (gr. 43) wygrał ze Słowakiem Alexandrem Valuchem 4:1 i zajął 1 miejsce. Marek Badowski (gr. 50) przegrał z Duńczykiem Tobiasem Rasmussenem 3:4 i do wyłonienia końcowego zwyciężcy potrzebna była mała tabela, bowiem wszyscy zawodnicy mieli po 3 pkt.

Marek Badowski miał bilans setów 7-6, Szwed Malte Moregard 6-6, a Tobias Rasmussen 6-7.

O awans do turnieju głównego w czwartkowe późne popołudnie Marek Badowski zagra z kolejnym zawodnikiem ze Skandynawii Szwedem Hampusem Nordbergiem, a Patryk Zatówka ze swoim dobrym znajomym z LOTTO Superligi Białorusinem Pavlem Platonovem.

Pecha miał Mistrz Polski z 2016 roku Tomasz Lewandowski (gr. 49), który w decydującej grze z Austriakiem Simonem Pfefferem wygrywał już 3:0 w setach. Niestety później zaczął punktować Austriak. Wygrał do 9, 6 i 9, a w 7 secie zwyciężył 11:5.

Zawodnicy z grup 1-13 bezpośrednio awansowali do turnieju głównego, w którym zagrają rozstawieni Wang Zeng Yi i Daniel Górak. Zwycięzcy pozostałych grup, m.in. Marek Badowski i Patryk Zatówka muszą zagrać dodatkową rundę.

W ostatniej, 3 kolejce eliminacji singla odbyło się 7 meczów z udziałem Polaków. Zwycięstwo odniósł tylko Patryk Zatówka, który trenuje w Szwecji, a w LOTTO Superlidze gra w Jarosławiu.

Gr. 42: Marco Golla pauza, 3 miejsce Golli
Gr. 43: Patryk Zatówka – Alexander Valuch (Słowacja) 4:1, 1 miejsce Zatówki – awans do KO
Gr. 44: Sławomir Dosz pauza, 2 miejsce S. Dosza
Gr. 45: Piotr Chodorski pauza, 3 miejsce Chodorskiego
Gr. 46: Adam Dosz pauza, 3 miejsce A. Dosza
Gr. 47: Piotr Michalski pauza, 3 miejsce Michalskiego
Gr. 48: Jakub Chojnacki pauza, 3 miejsce Chojnackiego
Gr. 49: Tomasz Lewandowski – Simon Pfeffer (Austria) 3:4, 2 miejsce Lewandowskiego
Gr. 50: Marek Badowski – Tobias Rasmussen (Dania) 3:4, 1 miejsce Badowskiego – awans do KO
Gr. 51: Krzysztof Kurlenda – Gregoire Jean (Francja) 0:4, 4 miejsce Kurlendy