Katarzyna i Anna Węgrzyn, Agata Zakrzewska, Julia Ślązak i Julia Szymczak rozpoczęły grupowe eliminacje w kategorii open od triumfów. Żaden ze zwycięskich pojedynków Polek nie był specjalnie emocjonujący. Najtrudniej miała Julia Ślązak, która przegrywała z Finką Anną-Sofią Erkheikki 1:2 w setach, ale opanowała sytuację i w trzech ostatnich partiach wygrywała pewnie.

Z kolei najmniej kłopotów sprawiła Annie Węgrzyn Jordanka Bara Al-Wedian. Występująca w spodniach zawodniczka z Bliskiego Wschodu uzbierała w czterech setach tylko dziewięć punktów. Zwyciężyła też Gabriela Dyszkiewicz, ale walkowerem.

Najciekawszy pojedynek stoczyła Maja Miklaszewska z Lucią Truksovą. 22-letnia Słowaczka zajmuje 359. pozycję w światowym rankingu, młodsza o sześć lat Polka plasuje się ponad 300 lokat niżej, a mimo to nasza pingpongistka była blisko niespodziewanego sukcesu. Prowadziła już 3:2 w setach, a czwartego przegrała 9:11. Ostatnia partia niestety była już bez historii. Co ciekawe, Słowaczkę po pierwszym secie… opuścił trener. Truksova przegrała na przewagi 12:14 i szkoleniowiec po krótkiej rozmowie z zawodniczką przed drugim setem po prostu sobie poszedł.

Oprócz Miklaszewskiej przegrało osiem innych Polek, ale wszystkie mają jeszcze o co walczyć. Do turnieju głównego oprócz zwyciężczyń 28 grup awansują też cztery wylosowane zawodniczki z drugich miejsc.

Druga seria grupowych eliminacji pań w środę o godz. 19.30.