Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open: U21 mężczyzn już bez Polaków

Do trzech Rosjan sztuka – Patryk Zatówka przegrał w 1/8 finału z Sadim Ismaiłowem i odpadł z turnieju do 21 lat. Z turniejem pożegnał się też Marek Badowski.
06.10.2017
PZTS
Źródło:
Do trzech Rosjan sztuka – Patryk Zatówka przegrał w 1/8 finału z Sadim Ismaiłowem i odpadł z turnieju do 21 lat. Z turniejem pożegnał się też Marek Badowski.


Obaj Polacy grali na sąsiednich stołach i toczyli prawdziwe bitwy, pełne okrzyków zwycięstwa grymasów niezadowolenia, gwałtownych ataków, błyskotliwych obron i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Zatówka po pokonaniu dwóch Rosjan we wcześniejszych rundach rywalizował z trzecim, ale najlepszym, Sadim Ismaiłowem, plasującym się około 90 miejsc wyżej w rankingu niż Polak. Zatówka w przeszłości już z tym zawodnikiem wygrywał i wydawało się, że tym razem będzie podobnie. Przynajmniej w pierwszych dwóch setach, które Patryk wygrał. Potem jednak inicjatywę przejął Rosjanin. Zatówka obudził się ponownie w czwartym secie przy... 2:8, doganiając przeciwnika na 8:8. Końcówka znów jednak była dla rywala. W decydującej partii Polak obronił trzy meczbole – najpierw przy 8:10, potem jednego w grze na przewagi, ale najpierw szczęście rywala, a potem własna niedokładność nie pozwoliły mu wygrać tego pojedynku.

Równie dużo emocji było obok, gdzie Badowski walczył z 91. na świecie Mizukim Oikawą. Polak był naprawdę blisko sprawienia sensacji i wyeliminowania rozstawionego w Polish Open z jedynką Japończyka. Prowadził 2:1 w setach, a czwartą partię przegrał na przewagi. W ostatniej równa walka trwała mniej więcej do połowy seta, potem seria błędów Marka zabrała mu szansę na zwycięstwo.

Wyniki

U21 mężczyzn – turniej główny 1/8 finału
Marek Badowski – Mizuki Oikawa (Japonia) 2:3 (10:12, 11:9, 11:7, 10:12, 5:11)
Patryk Zatówka – Sadi Ismaiłow (Rosja) 2:3 (11:9, 11:4, 8:11, 9:11, 11:13)

Sponsor

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - program i wyniki gier
2. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - transmisja internetowa

Plakat