Do trzech Rosjan sztuka – Patryk Zatówka przegrał w 1/8 finału z Sadim Ismaiłowem i odpadł z turnieju do 21 lat. Z turniejem pożegnał się też Marek Badowski. Obaj Polacy grali na sąsiednich stołach i toczyli prawdziwe bitwy, pełne okrzyków zwycięstwa grymasów niezadowolenia, gwałtownych ataków, błyskotliwych obron i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Zatówka po pokonaniu dwóch Rosjan we wcześniejszych rundach rywalizował z trzecim, ale najlepszym, Sadim Ismaiłowem, plasującym się około 90 miejsc wyżej w rankingu niż Polak. Zatówka w przeszłości już z tym zawodnikiem wygrywał i wydawało się, że tym razem będzie podobnie. Przynajmniej w pierwszych dwóch setach, które Patryk wygrał. Potem jednak inicjatywę przejął Rosjanin. Zatówka obudził się ponownie w czwartym secie przy… 2:8, doganiając przeciwnika na 8:8. Końcówka znów jednak była dla rywala. W decydującej partii Polak obronił trzy meczbole – najpierw przy 8:10, potem jednego w grze na przewagi, ale najpierw szczęście rywala, a potem własna niedokładność nie pozwoliły mu wygrać tego pojedynku.

Równie dużo emocji było obok, gdzie Badowski walczył z 91. na świecie Mizukim Oikawą. Polak był naprawdę blisko sprawienia sensacji i wyeliminowania rozstawionego w Polish Open z jedynką Japończyka. Prowadził 2:1 w setach, a czwartą partię przegrał na przewagi. W ostatniej równa walka trwała mniej więcej do połowy seta, potem seria błędów Marka zabrała mu szansę na zwycięstwo.