Nie ma już biało-czerwonych w turnieju debla juniorów. Z ośmiu par z Polakami w składzie, pięć odpadło w 1/32 finału, pozostałe trzy w kolejnej rundzie. Pierwszą rundę gry podwójnej z sukcesem przebrnęli Maciej Kubik z Samuelem Kulczyckim, Łukasz Wachowiak z Jakubem Witkowskim oraz Kamil Dziadek z Kacprem Petasiem. – Najbardziej liczę na duet Artur Grela, Kamil Nalepa – mówił przed turniejem debla trener kadry juniorów Piotr Szafranek. Jego nadzieje okazały się płonne – nasza najlepsza para uległa Argentyńczykom 1:3. Nalepa z Grelą wygrali pierwszego seta do 9, w pozostałych przegrali do 7, 10 i 6.

W drugiej rundzie trzy nasze deble wywalczyły w sumie tylko jednego seta. Dokonali tego Wachowiak z Witkowskim, ale w pozostałych partiach nie zdołali nawiązać z Włochami walki. 0:3 przegrali rywalizujący ze starszymi od siebie rywalami nasi czołowi kadeci Kubik i Kulczycki, ale można ich rozgrzeszyć, bo trafili na turniejową jedynkę – Rumunów Cristiana Pleteę i Raresa Siposa, głównych kandydatów do wygrania całego turnieju. Większe oczekiwania można mieć wobec nich w ich kategorii wiekowej.

Również z rywalami z Italii odpadli Dziadek i Petaś, którzy w pierwszej rundzie odnieśli wartościowe zwycięstwo nad przeciwnikami ze Szwecji.

Wyniki – gra podwójna juniorów

1. runda – 1/32 finału
Maciej Kubik, Samuel Kulczycki – Mauricio Cayetano, Guillermo Gasio (Meksyk ) 3:1
Maksymilian Miastowski, Łukasz Sokołowski – Csaba Andras, Patrik Juhasz (Węgry) 0:3
Vlastimil Buben (Czechy), Szymon Najder – Rimas Lesiw, Medardas Stankevicius (Litwa) 2:3
Łukasz Wachowiak, Jakub Witkowski – Vitor Amorim, Jose Francisco (Portugalia) 3:0

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa