Z siedmiu drużyn, jakie wystawiła Polska w kategoriach kadetów i juniorów, w pierwszej serii gier cztery odniosły zwycięstwa, dwie przegrały, a jedna pauzowała. Największą uwagę skupiają oczywiście pierwsze zespoły kadetów i juniorów, zestawione z naszych najlepszych zawodników w tych kategoriach wiekowych. Kadeci A są w trzyzespołowej grupie i mogli się przyjrzeć, jak druga drużyna Niemiec bije pierwszy zespół Rumunii 3:0.

Juniorzy stoczyli bardzo zacięty bój z Białorusią. Przy stanie 1:0 bohater pierwszych dwóch dni turnieju Artur Grela przegrał z liderem naszych wschodnich sąsiadów Uladzisławem Rukliacowem 2:3, choć prowadził już 2:0, a w piątym secie miał piłki meczowe (uległ 10:12). Ostatecznie jednak, jak przystało na mocną drużynę, każdy z zawodników wywalczył punkt, a decydujący cios zadał Grela.

– Liczyłem na zwycięstwo i osiągnęliśmy je. Teraz jednak będzie już dużo trudniej, bo trafiliśmy do grupy śmierci z Koreą Południową i pierwszym zespołem Rumunii, w którym grają Cristian Pletea i Rares Sipos. Chociaż ten drugi po porażce w turnieju indywidualnym z Grelą jest znokautowany. Z Koreańczykami nie wygrał nawet seta – mówi trener kadry juniorów Piotr Szafranek.

Z pozostałych naszych zespołów świetnie zagrali kadeci – Polska B, C i D odniosły trzy zwycięstwa. Warto zwrócić uwagę, że Polska C i D w potyczkach z ekipami z Ameryki Północnej odwróciły wynik z 0:2 na 3:2 w całym spotkaniu. Komplet triumfów mają na koncie nasze deble. Juniorskie rezerwy nie miały żadnych szans w starciach z czołowymi graczami Francji i Niemiec. Polacy w sześciu pojedynkach ugrali ledwie jednego seta.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa