Komplet trzech zwycięstw odniosły nasze drużyny kadetów w drugiej rundzie meczów turnieju drużynowego we Władysławowie. Trzy drużyny juniorskie poniosły trzy porażki po 1:3. Nasz pierwszy zespół kadetów jest jednym z kandydatów do medali turnieju w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie. W swoim pierwszym meczu (w pierwszej rundzie gier Polacy mieli wolny los) Samuel Kulczycki i Maciej Kubik nie dali szans pierwszemu zespołowi Rumunów, oddając im tylko jednego seta. Trzeba jednak przyznać, że Rumuni nie są w tej kategorii zbyt mocni – wcześniej tylko dwa sety udało im się urwać drugiej drużynie Niemiec. Prawdziwym testem biało-czerwonych będzie dopiero starcie o pierwsze miejsce z naszymi zachodnimi sąsiadami.

Nasz czwarty skład znowu zafundował widzom maraton emocji, najważniejsze, że znów zwycięski. W starciu z trzecią ekipą Rumunii Maksymilian Miastowski i Łukasz Sokołowski prowadzili już 2:0, by dać się dogonić i sukces zapewnić sobie dopiero w piątym secie piątego pojedynku. Zresztą Sokołowski przegrywał w nim już z Iulianem Chiritą 1:2… Również drugie gładkie zwycięstwo odniosła Polska C – z Litwą 3:0.

Znacznie słabiej spisali się juniorzy, którzy wszystko przegrali. Dramatyczny przebieg miał mecz naszej pierwszej drużyny z Koreańczykami. Każdy z czterech pojedynków trwał pięć setów. Niestety tego piątego nasi trzy razy przegrywali, wyjątkiem był Jan Zandecki, który w trzecim pojedynku przedłużył polskie nadzieje, wygrywając na przewagi z Cho Kijeongiem. Trzeba tu sprawiedliwie zaznaczyć, że nie byli to najlepsi gracze Korei w tej kategorii. Najlepszy z tego składu Coi Inhyeok jest 45. w rankingu juniorów, dwaj pozostali nie są w nim klasyfikowani.

Do ciekawych pojedynków doszło w meczu Polska B – Austria (1:3). W barwach Austrii występuje Maciej Kolodziejczyk, syn byłego zawodnika polskiej ekstraklasy i trenera kadr narodowych naszego kraju Jarosława, który wiele lat temu wyemigrował do Austrii. Jego syn zdobył dla Austriaków dwa punkty, pokonując Kamila Dziadka 3:2 i Kacpra Petasia 3:0. Maciej zajmuje w rankingu juniorów 34. miejsce (najwyższe z Austriaków), najlepszy z Polaków Kamil Nalepa jest o 20 lokat niżej.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa