Kamil Nalepa i Artur Grela awansowali do 1/16 finału turnieju juniorów w grze pojedynczej. Grela niespodziewanie wyeliminował rozstawionego z numerem 2 Rumuna Raresa Siposa. To był świetny pojedynek w wykonaniu Artura Greli. Polak podszedł do stołu pełen wiary w zwycięstwo, wygrał dwa pierwsze sety, potem to rywal był górą w trzech partiach. Grela zachował jednak zimną krew. Wyrównał na 3:3, a potem wygrał decydującego seta.

– Jestem pod wrażeniem tego wyniku i sposobu, w jaki Artur wygrał. Zwykle zawodnicy wychodzący do potyczki z faworytem turnieju grają bez wiary, a Grela nie tylko świetnie zaczął, ale nie zwiesił głowy, gdy Sipos objął prowadzenie 3:2 – chwalił swojego pingpongistę z gdańskiego ośrodka trener kadry Piotr Szafranek. W światowym rankingu Sipos zajmuje siódme miejsce, Polak jest 90. – Nasz zawodnik udowodnił, że poczynił ostatnio duże postępy. W czwartek zmierzy się z Japończykiem Takeru Kashiwą. To mocny rywal, ale do ogrania. Spróbuję dobrze nastawić Artura mentalnie do tego meczu. Ważne, żeby nie zachwycił się sukcesem z Rumunem i nie spoczął na laurach – dodaje Szafranek.

W czwartek zagra też Kamil Nalepa, który pokonał Słowaka Tibora Spanika 4:2. – Ostatnio przegrał z nim w drużynówce, więc też się cieszę, że wyciągnął wnioski, choć zwycięstwo wcale nie przyszło Kamilowi łatwo – podkreśla szkoleniowiec. W 1/16 finału zajmujący 54. pozycję w rankingu 18-latków Nalepa zmierzy się z leworęcznym Francuzem Irvinem Bertrandem, dziewiątą rakietą świata. – Różnica jest duża, ale Nalepę stać na wygraną. Musi wycisnąć z tego turnieju jak najwięcej, bo to jego ostatni występ we Władysławowie. W przyszłym roku będzie już seniorem – mówi Szafranek.

O dużym pechu może mówić Samuel Kulczycki. Kadet, który jest mistrzem Polski juniorów, uległ mocnemu Mołdawianinowi Andreiowi Putunticy 3:4 (w ostatnim secie 9:11). – W dwóch z czterech przegranych setów Kulczycki prowadził 9:6. Grał jednak dobrze i przed jego występem w turnieju kadetów możemy być optymistami – przekonuje Szafranek.

Wyniki – gra pojedyncza juniorów

1. runda – 1/64 finału
Kacper Petaś – Martin Betancor (Argentyna) 3:4 (11:9, 6:11, 11:7, 6:11, 5:11, 12:10, 2:11)
Artur Grela – Hermes Carrasco (Chile) 4:0 (11:8, 11:7, 11:6, 11:6)

1. runda – 1/32 finału
Kamil Nalepa – Tibor Spanik (Słowacja) 4:2 (11:9, 11:4, 8:11, 9:11, 13:11, 11:4)
Kamil Dziadek – Dragos Oprea (Rumunia) 0:4 (7:11, 2:11, 8:11, 6:11)
Samuel Kulczycki – Andrei Putuntica (Mołdawia) 3:4 (12:10, 5:11, 11:9, 9:11, 9:11, 11:6, 9:11)
Artur Grela – Rares Sipos (Rumunia) 4:3 (12:10, 11:8, 8:11, 10:12, 8:11, 11:8, 11:8)

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa