Po fantastycznym meczu drużyna juniorów w składzie Tomasz Kotowski, Kamil Nalepa i Marco Golla pokonała Japończyków 3:1 w finale ITTF Premium Junior Circuit Polish Open w Cetniewie. Sobotnie spotkanie o złoty medal rozpoczęło się od meczu lidera polskiej reprezentacji Tomasza Kotowskiego z Aoto Asazu. Polak zwyciężył 3:2, co było świetnym otwarcie finału. Następnie do stołu podszedł drugi z Polaków grający coraz więcej we Wschodzący Białystok Superlidze Kamil Nalepa, ale niestety przegrał z Koyo Kanamitsu 0:3.

W tej sytuacji bardzo ważny był trzeci pojedynek pomiędzy mającym podwójne polsko-niemieckie obywatelstwo Marco Golla i Takeru Kashiwą. Japończyk wygrał dwa pierwsze sety po 11:7, ale polski zawodnik zdołał wyrównać na 2:2. W 5 secie Marco Golla prowadził 5:3, 8:7 i ostatecznie wygrał 11:8.

Biało-Czerwoni potrzebowali już tylko 1 zwycięstwa do końcowego triumfu. Wspaniale swoje zadanie wykonał Tomasz Kotowski, który wygrał z Koyo Kanamitsu 3:2, chociaż było już 2:1 dla rywala. W decydującym secie Polak kontrolował sytuację prowadząc 3:1 i 7:4.

Tomasz Kotowski na co dzień trenuje w KTS Energa Manekin Toruń, zaś dwaj pozostali złoci medaliści w ZKS Drzonków.

Dzień wcześniej Marco Golla i Kamil Nalepa zdobyli srebro w grze podwójnej juniorów. Z kolei w sobotę brąz wywalczyły kadetki Anna i Katarzyna Węgrzyn w turnieju drużynowym.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – transmisja internetowa
3. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – galeria zdjęć (dzień 1.)