W półfinałach Jun Mizutani pokonał Maharu Yoshimurę (obaj Japonia) 4:2, a Dimitrij Ovtcharov wygrał z Bastianem Stegerem (obaj Niemcy) 4:0. Taki narodowy skład półfinałów gwarantował, że w meczu o zwycięstwo W Polish Open kibice zobaczą starcie europejsko-azjatyckie. Starcie japońskie przyniosło znacznie więcej emocji niż niemieckie. Będący zawodnikiem Dekorglassu Działdowo Yoshimura (nie rozegrał jeszcze w tym klubie żadnego meczu) przez pół meczu dobrze radził sobie z Mizutanim, prowadził 2:1 w setach, ale sprawa na dobre rozstrzygnęła się w piątej partii, którą Mizutani wygrał do 9. Ostatni set był już tylko formalnością, Jun wygrał go z Maharu do 2.

Przed meczem Ovtcharova ze Stegerem bardzo spokojny był trener niemieckiej reprezentacji Joerg Rosskopf. – Obaj moi zawodnicy są w wysokiej formie, grają dobrze, więc na luzie obejrzę ich starcie. W tej chwili najważniejsze dla mnie pozostaje odpowiednie przygotowanie całej trójki, także Timo Bolla, do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – powiedział Rosskopf, który będzie jedną z gwiazd zaplanowanego na maj turnieju Grubba Polish Champions.

Ovtcharov, jak przystało na piątą rakietę świata, nie miał żadnych problemów z kolegą z reprezentacji, który zajmuje pozycję w połowie czwartej dziesiątki rankingu ITTF. Po trzech setach wydawało się, że Steger może nawet nie nazbierać 11 punktów. Jednak nazbierał – w sumie 16 oczek.

W finale faworytem będzie jednak Japończyk Mizutani, który według oficjalnych statystyk wygrał dziesięć z 16 pojedynków między tymi zawodnikami. Choć dwa ostatnie mecze w 2015 roku na swoją korzyść rozstrzygnął Niemiec. Obaj pingpongiści byli w Polish Open rozstawieni z najwyższymi numerami – Ovtcharov z jedynką, Mizutani z dwójką.

Wyniki
Jun Mizutani (Japonia, 7) – Maharu Yoshimura (Japonia, 21) 4:2 (11:5, 9:11, 9:11, 11:4, 11:9, 11:2)
Dimitrij Ovtcharov (Niemcy, 5) – Bastian Steger (Niemcy, 35) 4:0 (11:3, 11:3, 11:3, 11:7)