Najwyżej rozstawiona w turnieju Japonka Kasumi Ishikawa przegrała z Singapurką Yu Mengyu 1:4 w półfinale ITTF World Tour Warsaw Polish Open na Torwarze. O zwycięstwo Yu Mengyu rywalizować będzie z inną Japonką – Miu Hirano. W tym sezonie 23-letnia Kasumi Ishikawa była już w finale World Touru w Niemczech (porażka z Chinką Wu Yang 1:4) i w półfinale w Kwejcie. W rankingu światowym jest 4. (najwyższa pozycja w karierze) i rozdziela świetne Chinki.

W dzisiejszym półfinale Polish Open przegrała jednak wyraźnie z 27-letnią Yu Mengyu. Singapurka już w 2008 roku była w składzie znakomitej drużyny, która wywalczyła srebro Drużynowych Mistrzostw Świata, a 2 lata później – złoto DMŚ. W 2013 roku z Feng Tianwei sięgnęła po brąz MŚ w deblu.

W rankingu Yu Mengyu zajmuje 23. miejsce, ale w 2010 roku była 9.

W drugim półfinale na Torwarze 15-letnia Miu Hirano błyskawicznie wygrała 2 sety z 43-letnią Li Jiao. Holenderka była lepsza w 3 secie, ale też miała coraz więcej problemów – potrzebna była pomoc medyczna. Wróciła do gry, ale 4 seta przegrała do 1, zaś w ostatnim remis był do stanu 8:8. Trzy decydujące akcje wygrała młodziutka Japonka.

W 2015 podczas Polish Open w Arenie Ursynów Miu Hirano i Yu Mengyu dotarły do 1/8 finału, a porażki poniosły z Chinkami. Na tym etapie odpadła wtedy też Li Qian – 1:4 z Li Xiaoxia. Wcześniej Kasumi Ishikawa przegrała z Natalią Partyką 2:4.

Wyniki
Kasumi Ishikawa (Japonia, 4) – Yu Mengyu (Singapur, 23) 1:4 (9:11, 9:11, 6:11, 11:6, 8:11)
Li Jiao (Holandia, 26) – Miu Hirano (Japonia, 19) 1:4 (4:11, 4:11, 11:3, 1:11, 8:11)