Grający w 1-ligowym Energa KTS Toruń 19-letni Tomasz Kotowski wygrał 2. Grand Prix Polski w Wałbrzychu. W finale rozegranym w Hali Widowiskowo-Sportowej AQUA ZDRÓJ pokonał 4:2 Roberta Florasa (3S Polonia Bytom), który miał bardzo dobrą końcówkę rundy w LOTTO Superlidze. Na podium znalazło się aż 3 zawodników spoza LOTTO Superligi. W drodze po zwycięstwo Tomasz Kotowski pokonał m.in. Kamila Nalepę, Filipa Szymańskiego i swojego kolegę klubowego, byłego Wicemistrza Polski Seniorów Konrada Kulpę, który zajął 3 miejsce. Obok Konrada na podium stanął Piotr Cyrnek grający w 2-ligowych rezerwach PKS Kolping Frac Jarosław.

Już w 1 rundzie odpadli m.in. aktualny Wicemistrz Polski Marek Badowski z Unii AZS AWFiS Gdańsk i Michał Bańkosz z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz., a także Daniel Bąk z Warty Kostrzyn nad Odrą i grający w 2 lidze francuskiej Jakub Kosowski z Caen. Patryk Zatówka z PKS Kolping Frac Jarosław skreczował w trakcie meczu z Robertem Florasem.

W finale turnieju seniorek Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) pokonała 4:1 Roksanę Załomską (KU AZS AJD Częstochowa). Na 3 pozycji jeszcze młodsze zawodniczki, z roczników 2000 i 2001, tj. Julia Szymczak (UKS ATS Białystok) i Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

W ćwierćfinale doszło do pojedynku bliźniaczek Węgrzyn – Anna wygrała z Katarzyną 4:3. Wcześniej Kasia wyeliminowała jedną z faworytek Magdaleną Sikorską (KTS Optima Lublin). W eliminacjach odpadały Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn) i była 2-krotna Mistrzyni Polski Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg).