Tylko Tomasz Kotowski i Marco Golla odnieśli po 2 zwycięstwa w pierwszym dniu kwalifikacji młodzieżowców U21 do turnieju 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. Pozostali Polacy grali ze zmiennym szczęściem. Tomasz Kotowski, który spadł z Energa KTS Toruń do 1 ligi i na razie wygrywa wszystkie pojedynki, w zawodach międzynarodowych pokonał dziś Piotra Michalskiego 3:0 i Białorusina Andreia Tsiarokhina 3:2 (w ostatnim secie 11:6). Jutro zagra ze Słowakiem Adamem Bratem, który ma na koncie 2 zwycięstwa po 3:0. Piotr Michalski przegrał obie gry po 0:3.

Rówieśnik Tomka Kotowskiego, 19-letni Marco Golla w tym sezonie zadebiutował w LOTTO Superlidze w KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk, ale na razie ugrał 1 seta w 2 występach. A jego rywalami byli Polacy Tomasz Lewandowski i Jakub Perek. W Częstochowie gra lepiej, w środę wygrał po 3:1 z Czechem Tomasem Kopanyi i Norwegiem Sandre Bernerem.

Tomasz Kotowski i Marco Golla mają duże szanse awansować do turnieju głównego i dołączyć do rozstawionych w zawodach Marka Badowskiego i Patryka Zatówki.

W kwalifikacjach łącznie bierze udział 20 polskich zawodników. Większość z nich ma 1 zwycięstwo i 1 porażkę, a decydująca seria gier odbędzie się jutro rano.

Jako jedyny w grupie 3-osobowej rywalizuje Jan Zandecki. Przegrał z Belgiem Florianem Cnudde 1:3. Belg ma już pewne 1 miejsce, bowiem wygrał także z Finem Miikką O’Connorem 3:2.

Ciekawa sytuacja w gr. 4, w której Kamil Kurowski oraz 3 jego rywale mają bilanse swoich gier 1-1. Jutro Kamil Kurowski zagra z Japończykiem Aoto Asazu. Podobna sytuacja ma miejsce w gr. 8 z udziałem Adama Dosza. W ostatnim spotkaniu Polak zmierzy się z Belgiem Thibaut Darcisem.

Zwycięzca TOP 10 kadetów Samuel Kulczycki pokonał 3:0 Damiana Węderlicha i przegrał 0:3 z Czechem Jirzim Martinko. Jutro spotka się z Norwegiem Fredrikiem Meringdalem (0-2). Damian Węderlich ma bilans 1-1, a w czwartek jego rywalem będzie niepokonany Jirzi Martinko.