Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open: Kaii Yoshida i Quadri Aruna zagrają w finale

Grający od kilku lat w KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk Japończyk Kaii Yoshida zagra z rozstawionym z nr 1 Nigeryjczykiem Quadri Aruną w finale singla 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. Początek meczu o g. 15:15.
fot. Bogdan Pasek
08.10.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Grający od kilku lat w KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk Japończyk Kaii Yoshida zagra z rozstawionym z nr 1 Nigeryjczykiem Quadri Aruną w finale singla 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. Początek meczu o g. 15:15.


W półfinałach najlepszy afrykański zawodnik, ćwierćfinalista Igrzysk w Rio de Janeiro Quadri Aruna wygrał z Kazachem Kirillem Gerassimenko 4:2, podopieczny trenera Piotra Szafranka Kaii Yoshida pokonał Niemca Benedikta Dudę 4:0. Duda na co dzień gra w TTC Schwalbe Bergneustadt, a jego klub nowy sezon Bundesligi zaczął od 3 porażek z rzędu.

Finał zapowiada się jako pasjonujące widowisko. Kaii Yoshida (czasem jego nazwisko zapisywano Konishi) bardzo dobrze spisywał się w LOTTO Superlidze, zdobywał tytuły Mistrza Polski z gdańską drużyną grającą jeszcze jako Olimpia Unia Grudziądz. W tym sezonie jeszcze nie wystąpił, a pod jego nieobecność drużyna traci wiele na wartości.

O złoto w hali Częstochowa zagra z Quadri Aruną, który o półfinał Igrzysk przegrał 0:4 z późniejszym złotym medalistą Ma Longiem (Chiny). 36 na liście światowej Nigeryjczyk jest zawodnikiem Sporting Clube De Portugal i 12 października wystąpi w meczu z Dartomem Bogorią Grodzisk Maz. w Lidze Mistrzów. W przeszłości jego pozyskaniem był zainteresowany PKS Kolping Frac Jarosław.

Premia za zwycięstwo wynosi 4 tysiące dolarów, pokonany w finale otrzyma 2 tysiące.

Wyniki

półfinały singla mężczyzn
Quadri Aruna (Nigeria) - Kirill Gerassimenko (Kazachstan) 4:2 (5,-8,8,6,-7,6)
Kaii Yoshida (Japonia) - Benedikt Duda (Niemcy) 4:0 (7,11,3,6)

Sponsor

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - program i wyniki gier
2. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - transmisja internetowa

Plakat