Na pierwszej rundzie zakończyli występy wszyscy trzej Polacy w Polish Open w Częstochowie. Z turniejem pożegnali się Patryk Zatówka, Daniel Górak i Wang Zeng Yi. Największe emocje zafundował kibicom Wandżi, który stoczył z Francuzem Andreą Landrieu siedmiosetowy pojedynek, w którym trzy partie rozstrzygnięto dopiero na przewagi. Polakowi wystarczyło sił i pomysłów na grę tylko na pięć setów – ostatnie dwa przegrał dość wyraźnie. Porażka naszego gracza to tym większe zaskoczenie, że Wanga od Landrieu dzieli sto miejsc w rankingu.

Daniel Górak wciąż nie może się wykaraskać z dołka formy. W październiku po raz pierwszy od dawna wypadł z czołowej setki rankingu ITTF, a w czwartek uległ 0:4 zajmującemu 157. pozycję Michalowi Obeslo z Czech. Niby każdy set był naprawdę zacięty (trzy Czech wygrał tylko dwiema piłkami), ale jednak za każdym razem w końcówce Obeslo okazywał się minimalnie lepszy.

Patryk Zatówka walczył z numerem jeden Polish Open Nigeryjczykiem Quadrim Aruną i zmusił rywala do wysiłku. Szkoda jednak niewykorzystanych szans – w pierwszym i drugim secie Polak miał setbole, trzecią partię wygrał. Jednak Aruna wybrnął z opresji, znalazł słabsze punkty Zatówki i wygrał 4:1.

Pod nieobecność biało-czerwonych w kolejnych rundach kibicom pozostaje śledzenie losów zawodników występujących na co dzień w polskich klubach. Do 1/16 finału awansowali m.in. Tomas Konecny (3S Polonia Bytom), Cazuo Matsumoto (Energa Manekin Toruń), Kaii Yoshida (Unia AZS AWFiS Gdańsk), Lam Siu Hang (Warta Kostrzyn), Tomislav Pucar (Kolping Frac Jarosław) oraz Harmeet Desai i Sathiyan Gnanasekaran (obaj Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz).

Wyniki

kategoria open mężczyzn – 1/32 finału
Patryk Zatówka – Quadri Aruna (Nigeria) 1:4 (11:13, 13:15, 11:7, 4:11, 7:11)
Daniel Górak – Michal Obeslo (Czechy) 0:4 (10:12, 9:11, 7:11, 9:11)
Wang Zeng Yi – Andrea Landrieu (Francja) 3:4 (12:10, 5:11, 12:10, 10:12, 11:3, 7:11, 5:11)