Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open: Li Qian odpadła w półfinale

Porażką Li Qian zakończył się półfinał singla kobiet z Japonką Saki Shibatą. Zwyciężczyni zmierzy się w finale z rodaczką Mimą Ito, która wygrała z inną Japonką Miyu Kato.
fot. Bogdan Pasek
08.10.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Porażką Li Qian zakończył się półfinał singla kobiet z Japonką Saki Shibatą. Zwyciężczyni zmierzy się w finale z rodaczką Mimą Ito, która wygrała z inną Japonką Miyu Kato.


Japonka jest minimalnie wyżej w światowym rankingu – 38., podczas gdy Polka zajmuje 43. miejsce. Rozmiary porażki Li Qian nie oddają emocji,jakie towarzyszyły pojedynkowi Polki z Shibatą. Nasza pingpongistka w pierwszych dwóch setach odrabiała straty i doganiała rywalkę, jednak w końcówkach minimalnie lepsza była Shibata. W trzecim było podobnie, ale „Małej" udało się doprowadzić wreszcie do gry na przewagi. Nie potrwały one jednak długo. Japonka znów wygrała i objęła prowadzenie 3:0, przy którym Li Qian miała już minimalne szanse na odwrócenie wyniku.

Zawodniczka Siarki Tarnobrzeg ani myślała jednak dać za wygraną i w czwartej partii to ona była lepsza w grze na przewagi. Polka grała naprawdę dobrze, zmuszając Shibatę do błędów, ale sama popełniała ich minimalnie więcej. Mocno bijąca Japonka bezlitośnie wykorzystywała każdą okazję, gdy piłka od Li wracała ze zbyt wysoką trajektorią. „Mała" przez cały mecz świetnie radziła sobie z rotacyjnymi atakami Japonki, ale wobec mocnych zbić była bezradna.

Mimo porażki 31-letnia reprezentantka Polski może być z siebie zadowolona po występie w Polish Open. Dotarła aż do półfinału, pokonując po drodze m.in. Japonkę Miyu Maedę i aktualną mistrzynię Europy Hu Melek.


Pogromczyni „Małej" Shibata w finale zmierzy się z rozstawioną na numerem 1 Mimą Ito. Zdecydowaną faworytką jest siódma rakieta świata, czyli Ito.

Wyniki

półfinały kobiet
Mima Ito (Japonia) – Miyu Kato (Japonia) 4:3 (11:8, 10:12, 11:9, 14:12, 6:11, 7:11, 11:7)
Li Qian – Saki Shibata (Japonia) 1:4 (8:11, 9:11, 10:12, 12:10, 8:11)

Sponsor

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - program i wyniki gier
2. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - transmisja internetowa

Plakat