Złoty medal Daniela Góraka i Wang Zeng Yi w deblu oraz srebrny Wandżiego w singlu – tak grali Polacy w marcowym Belgosstrakh Belarus Open. To był pierwszy z tegorocznych turniejów serii ITTF 2017 Challenge. W dniach 4-8 października zawody odbędą się w Częstochowie. W finale w Mińsku Daniel Górak i Wang Zeng Yi pokonali Japończyków Yuto Kizukuri i Masaki Takami 3:0, z kolei w singlu Wandżi przegrał z Białorusinem Vladimirem Samsonovem 2:4. Wśród kobiet zwyciężyła Japonka Hitomi Sato.

W Thailand Open drugie zwycięstwo odniosła Hitomi Sato, a w rywalizacji mężczyzn najlepszy był jej rodak Jin Ueda.

Później „serial” ITTF 2017 Challenge przeniósł się do Santiago, gdzie w Seamaster Chile Open wygrali Brazylijka Caroline Kumahara i pozyskany w tym sezonie przez Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz Hindus Soumyajit Ghosh.

W miejscowości Otocec w Slovenia Open hat tricka skompletowała Hitomi Sato. W męskim singlu złoto zdobył Niemiec Bastian Steger.

W Zagrzebiu w Croatia Open triumfowała inna Japonka Honoka Hashimoto oraz Grek Panagiotis Gionis, który wygrał LOTTO Superligę w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Maz.

Na początku maja pierwszą część sezonu zakończył turniej Seamaster Brazil Open w Sao Paulo. Wygrali Brazylijczyk Hugo Calderano i późniejsza Drużynowa Mistrzyni Europy Rumunka Bernadette Szocs.

Bardzo małą frekwencję miały zawody Pyongyang Open w Korei Płn. na początku sierpnia. Zwyciężyli reprezentanci tego państwa Pak Sin Hyok i Kim Song I.

Kolejny turniej odbył się w Lagos. W Seamaster Nigeria Open złoto wywalczyli Egipcjanie – Omar Assar i Dina Meshref.

W dniach 4-8 października zawodniczki i zawodnicy grać będą w 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open. Na przełomie października i listopada rozegrany zostanie turnieju w Belgii, a na koniec przyszłego miesiąca w Hiszpanii.