Pracowity weekend za Natalią Partyką, która w sobotę na Słowenii zdobyła tytuł Mistrzyni Europy Niepełnosprawnych, a następnego dnia grała w Berlinie w Lidze Mistrzyń. Była bliska wygrania z Shan Xiaona. Ten mecz, mimo porażki, podbudował ją przed 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open w dniach 4-8 października. – Od razu po finale ME pojechałam na najbliższe lotnisko do austriackiego Grazu i udałam się do Niemczech na mecz Ligi Mistrzyń z TTC Berlin Eastside. W sobotę o g. 21:00 byłam na miejscu, a w niedzielę zagrałam w barwach mojej czeskiej drużyny SKST Mart Hodonin-Stavoimpex – mówi Natalia Partyka.

Polska zawodniczka przegrała z Węgierką Georginą Potą 0:3, ale potem rozegrała bardzo dobre spotkanie z 16 na liście światowej Shan Xiaona. Drużynowa Wicemistrzyni Europy przegrywała z Polką 0:1 i 1:2. W ostatnim secie Natalia Partyka prowadziła 8:7 i była blisko końcowego zwycięstwa.

– Nigdy z nią jeszcze nie wygrałam, a tak blisko sukcesu jak wczoraj to chyba nie byłam. Gra sie dobrze układała, dobrze odbierałam serwis, co w grze przeciwko niej jest kluczowym elementem. Cały czas wierzyłam, że mam szansę na zwycięstwo. W 5 secie było równo, ja miałam 8:7, a ona wzięła czas i choć dobrze rozgrywałam akcje, to już nie dałam rady zdobyć punktu – powiedziała.

W poniedziałek reprezentantka Polski miała zaplanowane wizyty „zdrowotne” w Poznaniu. – Jadę dziś do osteopaty i fizjoterapeuty, a w Częstochowie zamelduję się najprawdopodobniej w środę. Chciałabym być jak najdłuższej w turnieju ITTF Challenge Polish Open, przejść kilka rund. Stać mnie na bardzo dobrą grę. Powalczę o jak najlepszy wynik – zapewniła.

W deblu jak zawsze jej partnerką będzie Katarzyna Grzybowska-Franc. – Ostatnio mało grałyśmy z Kasią debla, ale już w Czechach fajnie to wyglądało, więc oby w Polsce było jeszcze lepiej – mówi.