Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open: półfinałowa porażka debla Górak-Wandżi

Daniel Górak i Wang Zeng Yi nie zagrają w wielkim finale gry podwójnej 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. W sobotę wieczorem przegrali w półfinale z reprezentantami Hongkongu Ho Kwan Kit/Ng Pak Nam 2:3.
fot. Bogdan Pasek
07.10.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Daniel Górak i Wang Zeng Yi nie zagrają w wielkim finale gry podwójnej 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. W sobotę wieczorem przegrali w półfinale z reprezentantami Hongkongu Ho Kwan Kit/Ng Pak Nam 2:3.


Po zwycięstwie w 1 secie do 8, Biało-Czerwoni przegrali dwa kolejne sety, ale w 4 triumfowali na przewagi i doprowadzili do remisu 2:2. W decydującym secie lepsi byli Azjaci - Ng jest graczem Palmiarni Zielona Góra, a Ho tamten sezon LOTTO Superligi spędził w Dojlidach Wschodzący Białystok.

W jutrzejszym finale, początek o g. 14:00, wystąpią 4 zawodnicy obecnie lub w niedalekiej przeszłości związani z polską LOTTO Superligą. Rywalami pary z Hongkongu będą gracze z Indii Harmeet Desai (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz) i Soumyajit Ghosh (Dojlidy Wschodzący Białystok).

Finał debla kobiet zaplanowany jest na 14:30. Doo Hoi Kem i Lee Ho Ching (Hongkong) zmierzą się z Miyu Kato/Miyu Maeda (Japonia). Dzisiejsze półfinały bez historii, bowiem obie pary wygrały po 3:0.

Brązowi medaliści, m.in. Daniel Górak i Wandżi zarobili po 500 dolarów. Przegrani w finałach dostaną po 1000 dolarów, a zwycięzcy konkurencji po 2000 dolarów.

Wyniki

1/2 finału debla
Daniel Górak/Wang Zeng Yi - Ho Kwan Kit/Ng Pak Nam (Hongkong) 2:3 (8,-7,-6,11,-5)
Benedikt Duda/Steffen Mengel (Niemcy) - Harmeet Desai/Soumyajit Ghosh (Indie) 1:3 (-9,-9,4,-4)

Doo Hoi Kem/Lee Ho Ching (Hongkong) - Alex Galić (Słowenia)/Rachel Moret (Szwajcaria) 3:0 (9,8,8)
Polina Mikhailova/Viktoria Pavlovich (Białoruś) - Miyu Kato/Miyu Maeda (Japonia) 0:3 (-6,-9,-5)

Sponsor

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - program i wyniki gier
2. 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open - transmisja internetowa

Plakat