Już tylko dwóch pingpongistów z klubów Lotto Superligi zostało w turnieju singla. Do 1/8 finału awansowali Kaii Yoshida (Unia AZS AWFiS Gdańsk) i Sathiyan Gnanasekaran (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz). Druga runda męskiej gry pojedynczej była pełna fantastycznych pojedynków. Aż 11 z 16 gier kończyło się po sześciu lub siedmiu setach, z których wiele rozgrywano na przewagi. Najlepszy spektakl stworzyli Yoshida i Joao Monteiro. Portugalczyk prowadził już 2:0 i 3:1 w setach, ale Japończyk dość łatwo doprowadził do wyrównania 3:3. Tuż przed siódmym setem Monteiro źle się poczuł i poprosił o medyczną przerwę. Wykorzystał to też Yoshida – poprawił sobie wzrok kroplami do oczu. Ponieważ Portugalczyk po prostu siedział na krześle i odpoczywał bez przyjmowania pomocy służb medycznych, sędziowie nakazali mu powrót do stołu. Monteiro wrócił i… objął błyskawicznie prowadzenie 3:0. Tym razem o czas poprosił Japończyk, któremu sekundował wcale nie jeden z wielu trenerów rodaków, będących w Częstochowie, tylko klubowy menedżer Piotr Szafranek. Przerwa się przydała, Yoshida dogonił rywala, ale to Monteiro był bliziutko zwycięstwa – wygrywał już 10:8. Japończyk znów pokazał wielką klasę. Wyrównał, a potem obronił jeszcze kilka meczboli grając na przewagi. Ostatecznie zawodnik gdańskiej Unii AZS AWFiS zwyciężył 16:14 i 4:3.

Drugim przedstawicielem Lotto Superligi w 1/8 finału jest Sathiyan Gnanasekaran. Hindus z Bydgoszczy odprawił 4:1 innego superligowca Tomislava Pucara z Kolpinga Frac Jarosław. W starciu o ćwierćfinał w sobotę Yoshida zmierzy się z grającym dla Danii Zhai Yujia, zaś Gnanasekarana czeka konfrontacja z Włochem Niagolem Stoyanovem.

W turnieju nadal rywalizują dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy (Quadri Aruna i Benedikt Duda), natomiast odpadły numery 3 i 4 (Ho Kwan Kit przegrał z Alvaro Roblesem, zaś Monteiro z Yoshidą). W rywalizacji mężczyzn nie ma już Polaków. Wszyscy trzej przegrali w 1. rundzie.