10 Polaków zagra w turnieju głównym U-21 podczas 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale. Z eliminacji awans wywalczyło siedmioro naszych zawodniczek i zawodników.

Pierwsze miejsca w swoich grupach zajęli Julia Szymczak, Julia Ślązak, Tomasz Kotowski, Samuel Kulczycki i Jan Zandecki. Szczęście dopisało Katarzynie Węgrzyn i Maciejowi Kubikowi, którzy zostali wylosowani z 2 pozycji jako lucky looser.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w 4-osobowej grupie z Janem Zandeckim. Trzech zawodników miało bilans 2-1, ale najlepiej w setach Polak 8-5.

– Wczoraj w pierwszym meczu ograłem Rosjanina 3:1, chociaż przegrywałem 0:1 i 6:10. Następnie przegrałem z rywalem z Francji 2:3. Dzisiaj grałem ze Słowakiem i wiedziałem, że jeśli wygram z nim obojętnie ile, i Rosjanin ogra Francuza 3:1 lub 3:2, to wychodzę z grupy – mówi Jan Zandecki.

Marco Golla, Francuz Nolan Givone, Rosjanin Danila Travin mieli po wygranej i porażce i w setach tak samo 4-4. Liczyły się piłki, ale niestety Marco Golla uplasował się za Francuzem i nie wystąpi w zawodach głównych.

Z Polaków rozstawieni byli Natalia Bajor (w tamtym roku zdobyła brąz na Polish Open w Częstochowie), Marek Badowski i Patryk Zatówka,

W 1 rundzie w Spale Natalia Bajor zagra z Tajwanką Fang Sih-Han, Julia Ślązak z Brytyjką Ho Tin-Tin, Julia Szymczak z Rosjanką Mariią Tailakovą, a Katarzyna Węgrzyn z Japonką Miyuu Kiharą. Rywalami Polaków będą: Marka Badowskiego – Belg Laurens Devos, Jana Zandeckiego – Japończyk Shunsuke Togami, Patryka Zatówki – Słowak Tibor Spanik, Tomasza Kotowskiego – Japończyk Yuta Tanaka, Samuela Kulczyckiego – Rosjanin Vladimir Sidorenko, a Macieja Kubika – Austriak Andreas Levenko.