Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale: 10 zwycięstw Polaków w 1 rundzie eliminacji U-21

10 wygranych i 11 porażek, to bilans reprezentantów Polski w 1 rundzie eliminacji turnieju młodzieżowego U-21 podczas 2018 ITTF Challenge Polish Open, który rozpoczął się dziś w Spale.
13.03.2018
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
10 wygranych i 11 porażek, to bilans reprezentantów Polski w 1 rundzie eliminacji turnieju młodzieżowego U-21 podczas 2018 ITTF Challenge Polish Open, który rozpoczął się dziś w Spale.


Polskie zawodniczki triumfowały w 6 z 12 swoich gier, a polscy zawodnicy wygrali 4 z 9. Najlepiej spisali się Maciej Kubiki i Julia Ślązak, którzy zwyciężali po 3:0, odpowiednio z Norwegiem Adrianem Wetzelem i Szwedką Eriką Front.
 
Tylko po 1 secie w inauguracyjnych meczach stracili Damian Węderlich, Jakub Witkowski i startujący w 4-osobowej grupie Jan Zandecki, a także Zuzanna Błażejewicz, Gabriela Dyszkiewicz, Paulina Knyszewska i brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek w Raszkowie Anna Węgrzyn. Zwycięstwo 3:2 odniosła tylko Julia Szymczak.
 
W pierwszej rundzie spotkania przegrali – Przemysław Walaszek, Kacper Petaś, Łukasz Wachowiak, Kamil Dziadek i Tomasz Tomaszuk oraz Maja Miklaszewska, Katarzyna Węgrzyn, Aleksandra Michalak, Agata Paszek, Karolina Pęk i grająca w 4-osobowej grupie Agata Zakrzewska. Katarzyna Węgrzyn prowadziła z Rosjanką Darią Shadriną 2:0, ale przegrała 2:3.
 
W tej serii pauzowali rozstawieni z nr 1 w swoich grupach Tomasz Kotowski, Artur Grela, Samuel Kulczycki, Kamil Nalepa i Marco Golla.
 
W gronie rozstawionych, którzy nie muszą uczestniczyć w eliminacjach, są Marek Badowski i Patryk Zatówka oraz Mistrzyni Polski Seniorek i brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy Natalia Bajor. Pół roku temu podczas Polish Open w Częstochowie zdobyła brązowy medal w turnieju U-21.
 
Wyniki Polaków w kwalifikacjach U-21, 1 runda
 
Grupa 1: Damian Węderlich - Vsevolod Broiakovskyi (Ukraina) 3:1 (-2,6,11,5)
Grupa 2: Tomasz Kotowski pauza
Grupa 3: Przemysław Walaszek - Laurens Devos (Belgia) 2:3 (-4,-6,8,8,-15)
Grupa 4: Kacper Petaś - Olav Kosolosky (Belgia) 1:3 (-9,10,-10,-8)
Grupa 5: Artur Grela pauza
Grupa 6: Łukasz Wachowiak - Arman Hajiei (Iran) 2:3 (8,-7,-9,10,-6)
Grupa 7: Kamil Dziadek - Zak Wilson (Irlandia) 0:3 (-9,-8,-8)
Grupa 8: Tomasz Tomaszuk - Chen Shuainan (Włochy) 1:3 (-11,11,-4,-8)
Grupa 9: Samuel Kulczycki pauza
Grupa 10: Maciej Kubik - Adrian Wetzel (Norwegia) 3:0 (7,8,9)
Grupa 11: Kamil Nalepa pauza
Grupa 12: Jakub Witkowski - Sondre Berner (Norwegia) 3:1 (10,8,-9,12)
Grupa 13: Marco Golla pauza
Grupa 15: Jan Zandecki - Maksim Kiselev (Rosja) 3:1 (-9,11,11,6)
 
Grupa 2: Zuzanna Błażejewicz - Evelyn Vivarelli (Włochy) 3:1 (6,-5,8,2)
Grupa 3: Gabriela Dyszkiewicz - Denise Payet (Anglia) 3:1 (8,8,-4,7)
Grupa 4: Paulina Knyszewska - Alicia Cote (Kanada) 3:1 (8,-6,9,14)
Grupa 5: Julia Szymczak - Arina Singeorzan (Rumunia) 3:2 (8,9,-7,-4,12)
Grupa 6: Maja Miklaszewska - Nikoleta Puchovanova (Słowacja) 0:3 (-10,-12,-11)
Grupa 7: Katarzyna Węgrzyn - Daria Shadrina (Rosja) 2:3 (8,5,-5,-9,-7)
Grupa 8: Anna Węrzyn - Ema Labosova (Słowacja) 3:1 (7,9,-10,6)
Grupa 9: Julia Ślązak - Erika Front (Szwecja) 3:0 (10,6,9)
Grupa 11: Aleksandra Michalak - Rebekka Carlsen (Norwegia) 2:3 (8,-7,-9,7,-4)
Grupa 12: Agata Paszek - Alina Zaharia (Rumunia) 0:3 (-5,-11,-6)
Grupa 13: Karolina Pęk - Ellen Hoelmsten (Szwecja) 0:3 (-4,-,6,-4)
Grupa 14: Agata Zakrzewska - Leonie Hartbrich (Węgry) 0:3 (-10,-6,-5)