Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa
Partnerzy "Pingpongowy PGE Narodowy":
LOTTO
Poczta Polska

2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale: Agata Zakrzewska wygrała z Ilką Doval w U-21

Zajmująca 775 miejsce w rankingu światowym Agata Zakrzewska wygrała ze 177 Norweżką Ilką Doval w 2 rundzie eliminacji turnieju U-21 podczas 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.
13.03.2018
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Zajmująca 775 miejsce w rankingu światowym Agata Zakrzewska wygrała ze 177 Norweżką Ilką Doval w 2 rundzie eliminacji turnieju U-21 podczas 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.


Wcześniej grająca w ekstraklasie Agata Zakrzewska (SCKiS HALS WADWICZ Warszawa) przegrała z Węgierką Leonie Hartbrich 0:3, a jutro spotka się z mającą dwie porażki Turczynką Ozge Yilmaz.
 
Siedem pozostałych polskich zawodniczek doznało porażek w 2 rundzie eliminacji U-21, większość po 0:3. Po pierwszym dniu Julia Szymczak, Julia Ślązak i Anna Węgrzyn mają bilans gier 1-0, Zuzanna Błażejewicz, Gabriela Dyszkiewicz, Paulina Knyszewska i Agata Zakrzewska 1-1, Katarzyna Węgrzyn 0-1, a Maja Miklaszewska, Aleksandra Michalak, Agata Paszek, Karolina Pęk 0-2.
 
Lepiej spisali się reprezentanci Polski, którzy wygrali 3 z 8 pojedynków. Zwycięstwa odnieśli Tomasz Kotowski, Samuel Kulczycki i Marco Golla.
 
Po wtorkowych grach w U-21 po jednej wygranej (bez porażki) zanotowali Marco Golla, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Tomasz Kotowski. Bilans 1-1 zanotowali Jakub Witkowski i Jan Zandecki. Z kolei Kamil Dziadek, Artur Grela, Kamil Nalepa, Kacper Petaś, Tomasz Tomaszuk, Damian Węderlich, Przemysław Walaszek ponieśli po 1 porażce (bez zwycięstwa), a 2 mecze przegrał Łukasz Wachowiak.
 
W turnieju głównym U-21 zapewnione miejsce mają Natalia Bajor, Marek Badowski i Patryk Zatówka.
 
Wyniki Polaków w kwalifikacjach U-21, 2 runda
 
Grupa 1: Damian Węderlich pauza
Grupa 2: Tomasz Kotowski - Tyrese Knight (Barbados) 3:1
Grupa 3: Przemysław Walaszek pauza
Grupa 4: Kacper Petaś pauza
Grupa 5: Artur Grela - Andreas Dilling (Dania) 1:3
Grupa 6: Łukasz Wachowiak - Artur Abusev (Rosja) 0:3
Grupa 7: Kamil Dziadek pauza
Grupa 8: Tomasz Tomaszuk pauza
Grupa 9: Samuel Kulczycki - Borgar Haug (Norwegia) 3:1
Grupa 10: Maciej Kubik pauza
Grupa 11: Kamil Nalepa - Owen Cathcart (Irlandia) 1:3
Grupa 12: Jakub Witkowski - Remi Menand (Francja) 1:3
Grupa 13: Marco Golla - Danila Travin (Rosja) 3:1
Grupa 15: Jan Zandecki - Leo De Nodrest (Francja) 2:3
 
Grupa 2: Zuzanna Błażejewicz - Kim Jiho (Korea Płd.) 0:3 (-7,-8,-6)
Grupa 3: Gabriela Dyszkiewicz - Zhang Xuan (Hiszpania) 0:3 (-10,-7,-4)
Grupa 4: Paulina Knyszewska - Satsuki Odo (Japonia) 0:3 (-5,-5,-9)
Grupa 5: Julia Szymczak pauza
Grupa 6: Maja Miklaszewska - Pauline Chasselin (Francja) 0:3 (-8,-5,-0)
Grupa 7: Katarzyna Węgrzyn pauza
Grupa 8: Anna Węrzyn pauza
Grupa 9: Julia Ślązak pauza
Grupa 11: Aleksandra Michalak - Maria Tsaptsinos (Anglia) 0:3 (-9,-10,-3)
Grupa 12: Agata Paszek - Orsolya Feher (Węgry) 0:3 (-5,-8,-8)
Grupa 13: Karolina Pęk - Fang Sih-Han (Tajwan) 1:3 (-3,9,-7,-7)
Grupa 14: Agata Zakrzewska - Ilka Doval (Norwegia) 3:2 (3,-8,9,-4,13)