Marek Badowski nie zwalnia tempa. Zawodnik Unii AZS AWFiS Gdańsk zameldował się w finale ITTF Challenge Polish Open U21.

W półfinale Badowski zmierzył się z byłym zawodnikiem Dojlid Białystok – Aleksandrem Khaninem. Pierwszy set dla Białorusina. W połowie drugiej partii to pingpongista Unii AZS AWFiS zaczął przejmować kontrolę nad spotkaniem.

Trzecia odsłona była grą nerwów. Od początku trwała wymiana punkt za punt. Więcej zimnej krwi miał jednak Badowski, który wytrzymał presję i objął prowadzenie 2:1. Czwarty set był również zacięty, z lekkim wskazaniem na Khanina. Polak tym razem nie znalazł odpowiedzi na grę rywala i przegrał do dziewięciu. W całym spotkaniu było 2:2.

Ostatniego seta Badowski rozpoczął od serii 4:0. Wtedy obudził się Khanin i zrobiło się 5:3. W kluczowym momencie to jednak Polak był bardziej opanowany i wygrał 11:6 , a całe spotkanie 3:2. O złoty medal ITTF Challenge Polish Open zagra dzisiaj o godz. 14:30 z Austriakiem Andreasem Levenko. Transmisja finału na www.tiny.pl/gkcr4