Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale: Samuel Kulczycki optymistą po pobycie w Korei

Po 3 tygodniach spędzonych na treningach w Korei Południowej, dla 15-letniego Samuela Kulczyckiego pierwszym sprawdzianem formy będzie turniej 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.
11.03.2018
PZTS
Źródło:
Po 3 tygodniach spędzonych na treningach w Korei Południowej, dla 15-letniego Samuela Kulczyckiego pierwszym sprawdzianem formy będzie turniej 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.


- Powalczę o każda piłkę, żadnej nie odpuszczę. Wiem, że to jest dla mnie szansa - mówi zawodnik 1-ligowej ASTS Olimpia Unia Grudziądz, który w tamtym roku wygrał prestiżowe zawody TOP 10 kadetów w Anglii.

 

Samuel Kulczycki nie startował w eliminacjach do 86 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Raszkowie, bowiem w tym czasie przebywał w Azji.

 

- Trenowałem w głównym ośrodku południowokoreańskim razem z czołowymi młodymi zawodnikami z tego kraju. Wkrótce po przylocie wziąłem udział w turnieju juniorskim i co więcej - zwyciężyłem. Pokonałem kilkunastu rywali, ale to nie jest tak, że to ja uczyłem Koreańczyków, chociaż zdarzało mi się uczestniczyć w pokazach techniki dla starszych zawodników. Ale w klubie Samsung to uczyłem się Joo Se-hyuka i od mistrza olimpijskiego z Seulu Yoo Nam-kyu - powiedział Samuel Kulczycki.

 

W Spale nie zabraknie znakomitych reprezentantów Korei Płd. na czele z Lee Sangsu czy Young Youngsik.

 

- Pobyt w Korei był super doświadczeniem. Mam nadzieję, że efekty pracy zaprocentują już w Spale. Dla mnie to będzie 3 turniej seniorski z cyklu World Tour, obecnie jako Challenge Series. Później jadę na juniorski Pro Tour do Włoch - dodał.

 

W rozgrywkach 1 ligi Samuel Kulczycki (ur. 9 sierpnia 2002 roku) ma 20 zwycięstw i 5 porażek w singlu. Wygrywał m.in. z Bartoszem Szarmachem, braćmi Adamem i Sławomirem Doszami, Alanem Wosiem czy Marco Gollą i Janem Zandeckim.