Robert Floras, Michał Bańkosz, Artur Grela i Marco Golla odnieśli zwycięstwa w pierwszej serii gier eliminacyjnych do turnieju głównego 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.

Sklasyfikowany na 303 miejscu w rankingu Robert Floras wygrał z leworęcznym młodym szwajcarskim zawodnikiem, który bez sukcesów startował w ostatnich mistrzostwach swojego kraju Yannickiem Taffe 4:0. Łatwo poradził sobie także Michał Bańkosz z 19-letnim reprezentantem Norwegii Adrianem Wetzelem.
Artur Grela wygrał 4:2 z doświadczonym Hiszpanem Endiką Diezem, który kilka lat temu plasował się ok. 300 lokaty na liście światowej. Bardzo trudną przeprawę miał Marco Golla z Rosjaninem Konstantinem Chernovem. Mecz toczył się praktycznie seta za set, a w siódmym Marco Golla zwyciężył 11:9.
Pozostali Polacy przegrywali, a tych porażek było aż 14. Bardzo zacięte spotkania stoczyli Kamil Nalepa z Francuzem Nolanem Givone i Jan Zandecki z Hiszpanem Javierem Benito. Kamil Nalepa 3-krotnie doprowadzał do remisu, ale w 7 secie lepszy był rywal do 9. Jan Zandecki prowadził 1:0, potem ze stanu 1:3 wyciągnął na 3:3, ale ostatnie słowo należało do
Bez szans byli Biało-Czerwoni w meczach z Japończykami, po 0:4 przegrywali Konrad Kulpa z 461 na świecie Haruki Miyamoto i Kamil Dziadek z 333 Yuta Tanaka.
W 1 kolejce pauzował jedynie 5-krotny Indywidualny Mistrz Polski Daniel Górak.