Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa
Partnerzy "Pingpongowy PGE Narodowy":
LOTTO
Poczta Polska

2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale: tylko cztery wygrane Biało-Czerwonych

Robert Floras, Michał Bańkosz, Artur Grela i Marco Golla odnieśli zwycięstwa w pierwszej serii gier eliminacyjnych do turnieju głównego 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.
13.03.2018
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Robert Floras, Michał Bańkosz, Artur Grela i Marco Golla odnieśli zwycięstwa w pierwszej serii gier eliminacyjnych do turnieju głównego 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.


Sklasyfikowany na 303 miejscu w rankingu Robert Floras wygrał z leworęcznym młodym szwajcarskim zawodnikiem, który bez sukcesów startował w ostatnich mistrzostwach swojego kraju Yannickiem Taffe 4:0. Łatwo poradził sobie także Michał Bańkosz z 19-letnim reprezentantem Norwegii Adrianem Wetzelem.
 
Artur Grela wygrał 4:2 z doświadczonym Hiszpanem Endiką Diezem, który kilka lat temu plasował się ok. 300 lokaty na liście światowej. Bardzo trudną przeprawę miał Marco Golla z Rosjaninem Konstantinem Chernovem. Mecz toczył się praktycznie seta za set, a w siódmym Marco Golla zwyciężył 11:9.
 
Pozostali Polacy przegrywali, a tych porażek było aż 14. Bardzo zacięte spotkania stoczyli Kamil Nalepa z Francuzem Nolanem Givone i Jan Zandecki z Hiszpanem Javierem Benito. Kamil Nalepa 3-krotnie doprowadzał do remisu, ale w 7 secie lepszy był rywal do 9. Jan Zandecki prowadził 1:0, potem ze stanu 1:3 wyciągnął na 3:3, ale ostatnie słowo należało do
 
Bez szans byli Biało-Czerwoni w meczach z Japończykami, po 0:4 przegrywali Konrad Kulpa z 461 na świecie Haruki Miyamoto i Kamil Dziadek z 333 Yuta Tanaka.
 
W 1 kolejce pauzował jedynie 5-krotny Indywidualny Mistrz Polski Daniel Górak.
 
Wyniki Polaków w kwalifikacjach singla seniorów, 1 runda:
 
Grupa 6: Michał Bańkosz - Adrian Wetzel (Norwegia) 4:0 (6,6,8,10)
Grupa 8: Daniel Górak pauza
Grupa 10: Artur Grela - Endika Diez (Hiszpania) 4:2 (10,-9,-6,1,9,8)
Grupa 11: Kamil Nalepa - Nolan Givone (Francja) 3:4 (-6,5,-3,9,-7,8,-9)
Grupa 13: Tomasz Kotowski - Arman Hajiei (Iran) 0:4 (-5,-7,-7,-8)
Grupa 14: Kacper Petaś - Khalid Assar (Egipt) 2:4 (-2,-5,8,4,-7,-9)
Grupa 15: Przemysław Walaszek - Michael Tauber (Izrael) 0:4 (-7,-11,-1,-7)
Grupa 16: Jan Zandecki - Javier Benito (Hiszpania) 3:4 (11,-9,-6,-7,9,7,-4)
Grupa 17: Konrad Kulpa - Haruki Miyamoto (Japonia) 0:4 (-8,-6,-9,-9)
Grupa 23: Samuel Kulczycki - Jules Rolland (Francja) 0:4 (-6,-11,-5,-11)
Grupa 25: Marco Golla - Konstantin Chernov (Rosja) 4:3 (-3,9,5,-5,9,-10,9)
Grupa 26: Maciej Kubik - Mohammadali Rouintanesfahani (Iran) 0:4 (-9,-14,-7,-9)
Grupa 27: Tomasz Tomaszuk - Artur Abusev (Rosja) 2:4 (-5,6,-8,-7,8,-8)
Grupa 29: Kamil Dziadek - Yuta Tanaka (Japonia) 0:4 (-7,-9,-5,-4)
Grupa 31: Damian Węderlich - Harald Andersson (Szwecja) 1:4 (-7,-8,6,-12,-7)
Grupa 34: Łukasz Wachowiak - David Reitspies (Czechy) 1:4 (-8,-6,12,-5,-9)
Grupa 35: Jakub Witkowski - Abdullah Yigenler (Turcja) 1:4 (-9,-7,8,-6,-6)
Grupa 37: Robert Floras - Yannick Taffe (Szwajcaria) 4:0 (6,5,10,4)
Grupa 41: Piotr Cyrnek - Ewout Oostwouder (Holandia) 2:4 (-5,7,-6,-9,7,-7)