Marek Badowski wygrał z zawodnikiem gospodarzy Rokiem Trtnikiem 4:0 w swoim pierwszym meczu w eliminacjach singla turnieju 2018 ITTF Challenge Slovenia Open w Otocec.

We wtorek w grupie 30 dwukrotny z rzędu Wicemistrz Polski zagra ze Szwedem Andersem Erikssonem, który również nie stracił seta w rywalizacji ze Słoweńcem. Marek Badowski z Rokiem Trtnikiem stracił tylko 12 małych punktów (2 seta wygrał 11:0 !), a Anders Eriksson – 21.
Po jednym zwycięstwie i porażce mają Jan Zandecki, Artur Grela i Maciej Kubik, który jest w grupie 4-osobowej. Tomasz Kotowski przegrał z Tajwańczykiem Feng Yi-Hsin 0:4, a Patryk Zatówka nie sprostał Rosjaninowi Alesandrowi Tiutriumovowi 3:4, który ma już 2 wygrane w słoweńskich zawodach.
Najwyżej rozstawieni w singlu są Japonka Hitomi Sato i Tajwańczyk Liao Cheng-Ting, a numer 2 ma znany z polskiej LOTTO Superligi Brazylijczyk Gustavo Tsuboi.
Z numerem 5 w deblu rozstawieni są Młodzieżowi Wicemistrzowie Europy Marek Badowski/Patryk Zatówka. Z jedynką zagrają Węgrzy Nandor Ecseki/Adam Szudi.
W 1 rundzie eliminacji Artur Grela/Jan Zandecki zagrają z parą Lorencio Lupulesku (Serbia)/Filip Radović (Czarnoogóra). Od 2 rundy rywalizować będą Tomasz Kotowski/Maciej Kubik.
W U21 w eliminacjach nie muszą brać udziału Patryk Zatówka (7) i Marek Badowski (8). Eliminacje od zwycięstw rozpoczęli Tomasz Kotowski i Artur Grela, jedną porażkę poniósł Maciej Kubik, a dwie Jan Zandecki.
Wyniki eliminacji singla:
seniorzy:
Grupa 18: Jan Zandecki – Ivan Nikulin (Rosja) 4:3, Jan Zandecki – Tobias Rasmussen (Dania) 1:4
Grupa 19: Tomasz Kotowski – Feng Yi-Hsin (Tajwan) 0:4
Grupa 20: Artur Grela – David Serdaroglu (Austria) 4:1, Artur Grela – Adam Szudi (Węgry) 2:4
Grupa 22: Patryk Zatówka – Alesandr Tiutriumov (Rosja) 3:4
Grupa 30: Marek Badowski – Rok Trtnik (Słowenia) 4:0
Grupa 38: Maciej Kubik – Alexandr Valuch (Słowacja) 4:1, Maciej Kubik – Simon Arvidsson (Szwecja) 1:4
U21:
Grupa 5: Tomasz Kotowski – Hristo Hristonov (Cypr) 3:0
Grupa 11: Maciej Kubik – Narayan Kapolnek (Austria) 1:3
Grupa 16: Artur Grela – Crt Urbancić (Słowenia) 3:0
Grupa 18: Jan Zandecki – Antonio Amato (Włochy) 1:3, Luka Mladenović (Luksemburg) 1:3