Kadeci Elżbieta Kwiatkowska i Samuel Kulczycki awansowali do 1/8 finału gry pojedynczej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. W 3 rundzie Elżbieta Kwiatkowska wygrała z Angielką Charlotte Bardsley 4:2, a Samuel Kulczycki z Węgrem Oliverem Bothem 4:3.
W sobotę o awans do ćwierćfinału rywalami reprezentantów Polski będą Niemka Anastasia Bondareva i Szwed Martin Friis.
W grze podwójnej w 1/8 finału są kadeci Samuel Kulczycki/Maciej Kubik oraz juniorzy Kamil Nalepa i Artur Grela oraz Julia Ślązak i Agata Zakrzewska.
Wyniki, singiel – 3. runda
kadeci
Samuel Kulczycki – Oliver Both (Węgry) 4:3 (7,-11,6,-5,-9,7,7)
Jakub Jankowski – Zheng Dorian (Francja) 0:4 (-8,-7,-7,-9)
Maciej Kubik – Truls Moregardh (Szwecja) 0:4 (-9,-10,-7,-11)
kadetki
Elżbieta Kwiatkowska – Charlotte Bardsley (Anglia) 4:2 (5,8,-8,12,-8,9)
juniorzy
Kamil Nalepa – Matteo Mutti (Włochy) 1:4 (-7,7,-5,-6,-5)
juniorki
Anna Węgrzyn – Daria Trigolos (Białoruś) 1:4 (6,-7,-8,-10,-7)
Julia Ślązak – Anastasia Kolish (Rosja) 2:4 (-10,-5,-11,11,6,-6)
Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Partner sprzętowy
Odnośniki zewnętrzne
1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa
Skład Reprezentacji Polski
WĘGRZYN Anna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
WĘGRZYN Katarzyna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
ZAKRZEWSKA Agata | SCKiS HALS Warszawa | |
ŚLĄZAK Julia | MKS JEDYNKA Łódź | |
SZYMCZAK Julia | UKS ATS Białystok | |
KWIATKOWSKA Elżbieta | MKS ROKITA Brzeg Dolny | |
KRóLIKOWSKA Katarzyna | GMKS STRZELEC Frysztak | |
GRYKO Kamila | UKS DOJLIDY Białystok | |
GAWORSKA Zuzanna | KU AZS UE Wrocław | |
PIETKIEWICZ Zbyszek | trener | |
PIETKIEWICZ Monika | trener | |
MALINOWSKI Przemysław | fizjoterapeuta | |
NALEPA Kamil | ZKS Drzonków | |
WALASZEK Przemysław | UKS DOJLIDY Białystok | |
PETAŚ Kacper | MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda | |
JANKOWSKI Jakub | ZKS Drzonków | |
PYŚK Patryk | LKTS Luboń | |
KUBIK Maciej | KSS ANDROMEDA Warszawa | |
GRELA Artur | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
ZANDECKI Jan | KS AZS AWFiS Gdańsk | |
KULCZYCKI Samuel | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
WOŚ Alan | trener | |
SZAFRANEK Piotr | trener |