Aż 6 z 7 wygranych meczów polscy kadeci rozstrzygnęli na swoją korzyść 4:0 w meczach 1 rundy gry pojedynczej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Nikt nie poniósł porażki.
W juniorach polscy juniorzy bardzo dobrze grali w końcówkach spotkań. Zwyciężyli w 9 z 10 meczów, w tym 3 rezultatami 4:3. Takie sukcesy odnieśli – Julia Szymczak, Przemysław Walaszek i Kacper Petaś.
Do 2 rundy awansowali także Artur Grela, Kamil Nalepa, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Julia Ślązak i Agata Zakrzewska, a przegrał tylko Jan Zandecki.
Wyniki, singiel – 1. runda
kadeci
Patryk Pyśk – Filip Delincak (Słowacja) 4:2 (-10,5,-9,3,9,6)
Jakub Jankowski – Aidan Dwight Mallia (Malta) 4:0 (2,4,3,2)
Maciej Kubik – Fernandro Janz (Niemcy) 4:0 (5,3,7,6)
Elżbieta Kwiatkowska – Tara Kobetić (Słowenia) 4:0 (5,8,8,9)
Kamila Gryko – Aleksandra Titievskaja (Finlandia) 4:0 (3,5,6,4)
Katarzyna Królikowska – Beth Richards (Walia) 4:0 (6,6,9,9)
Zuzanna Gaworska – Akshaya Vimalasenan (Norwegia) 4:0 (6,8,9,5)
juniorzy
Jan Zandecki – Andrei Putuntica (Mołdawia) 2:4 (-1,9,9,-5,-10,-8)
Artur Grela – Martin Andersen (Dania) 4:2 (5,5,-7,-7,8,10)
Kamil Nalepa – Jonas Promberger (Austria) 4:0 (9,6,3,6)
Przemysław Walaszek – Patrik juhasz (Węgry) 4:3 (7,11,9,-10,-4,-7,12)
Kacper Petaś – Jan Valenta (Czechy) 4:3 (-7,7,9,-6,8,-9,9)
Julia Szymczak – Laura Tiefenbrunner (Niemcy) 4:3 (7,5,7,-6,-11,-7,2)
Anna Węgrzyn – Laura Promberger (Austria) 4:0 (5,5,8,7)
Katarzyna Węgrzyn – Marta Vukelić (Chorwacja) 4:0 (4,11,5,2)
Julia Ślązak – Leona Santek (Chorwacja) 4:2 (9,-7,-9,9,3,9)
Agata Zakrzewska – Tatsiana Chakavaya (Białoruś) 4:0 (7,10,7,7)
Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Partner sprzętowy
Odnośniki zewnętrzne
1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa
Skład Reprezentacji Polski
WĘGRZYN Anna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
WĘGRZYN Katarzyna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
ZAKRZEWSKA Agata | SCKiS HALS Warszawa | |
ŚLĄZAK Julia | MKS JEDYNKA Łódź | |
SZYMCZAK Julia | UKS ATS Białystok | |
KWIATKOWSKA Elżbieta | MKS ROKITA Brzeg Dolny | |
KRóLIKOWSKA Katarzyna | GMKS STRZELEC Frysztak | |
GRYKO Kamila | UKS DOJLIDY Białystok | |
GAWORSKA Zuzanna | KU AZS UE Wrocław | |
PIETKIEWICZ Zbyszek | trener | |
PIETKIEWICZ Monika | trener | |
MALINOWSKI Przemysław | fizjoterapeuta | |
NALEPA Kamil | ZKS Drzonków | |
WALASZEK Przemysław | UKS DOJLIDY Białystok | |
PETAŚ Kacper | MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda | |
JANKOWSKI Jakub | ZKS Drzonków | |
PYŚK Patryk | LKTS Luboń | |
KUBIK Maciej | KSS ANDROMEDA Warszawa | |
GRELA Artur | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
ZANDECKI Jan | KS AZS AWFiS Gdańsk | |
KULCZYCKI Samuel | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
WOŚ Alan | trener | |
SZAFRANEK Piotr | trener |