Kadet Samuel Kulczycki wygrał z Francuzem Bilalem Hamache 4:0 i awansował do półfinału 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Reprezentant Polski ma już zapewniony medal. Jutro o finał Samuel zagra z Rosjaninem Vladimirem Sidorenko.
Samuel Kulczycki dziś 2-krotnie grał z Bilalem Hamache – w ćwierćfinale debla wraz z Maciejem Kubikiem przegrali jednak z Francuzami (drugim w parze był Dorian Zheng) 0:3.
Do strefy medalowej nie udało się awansować też juniorkom Julii Ślązak i Agacie Zakrzewskiej, który zostały pokonany przez chińskie Azerki Ning Jing/Chen Xingtai 3:1.
Wyniki
kadeci – singiel, 1/8 finału
Samuel Kulczycki – Martin Friis (Szwecja) 4:2 (6,-9,4,7,-8,8)
Elżbieta Kwiatkowska – Anastasia Bondareva (Niemcy) 0:4 (-7,-8,-9,-5)
juniorzy – debel, 1/8 finału
Kamil Nalepa/Artur Grela – Cristian Pletea/Denis Ivonin (Rumunia/Rosja) 0:3 (-9,-7,-10)
Julia Ślązak/Agata Zakrzewska – Solomiya Brateyko/Andrea Pavlović (Ukraina/Chorwacja) 3:2 (-7,9,7,-8,7)
kadeci – debel, 1/8 finału
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Gleb Ivanov/Vladislav Makarov (Rosja) 3:1 (8,7,-8,8)
kadeci – singiel, ćwierćfinał
Samuel Kulczycki – Bilal Hamache (Francja) 4:0 (7,7,7,9)
kadeci – debel, ćwierćfinał
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Bilal Hamache/Dorian Zheng (Francja) 0:3 (-11,-9,-5)
juniorki – debel, ćwierćfinał
Julia Ślązak/Agata Zakrzewska – Ning Jing/Chen Xingtai (Azerbejdżan) 1:3 (-8,-6,9,-8)
Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Partner sprzętowy
Odnośniki zewnętrzne
1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa
Skład Reprezentacji Polski
WĘGRZYN Anna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
WĘGRZYN Katarzyna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
ZAKRZEWSKA Agata | SCKiS HALS Warszawa | |
ŚLĄZAK Julia | MKS JEDYNKA Łódź | |
SZYMCZAK Julia | UKS ATS Białystok | |
KWIATKOWSKA Elżbieta | MKS ROKITA Brzeg Dolny | |
KRóLIKOWSKA Katarzyna | GMKS STRZELEC Frysztak | |
GRYKO Kamila | UKS DOJLIDY Białystok | |
GAWORSKA Zuzanna | KU AZS UE Wrocław | |
PIETKIEWICZ Zbyszek | trener | |
PIETKIEWICZ Monika | trener | |
MALINOWSKI Przemysław | fizjoterapeuta | |
NALEPA Kamil | ZKS Drzonków | |
WALASZEK Przemysław | UKS DOJLIDY Białystok | |
PETAŚ Kacper | MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda | |
JANKOWSKI Jakub | ZKS Drzonków | |
PYŚK Patryk | LKTS Luboń | |
KUBIK Maciej | KSS ANDROMEDA Warszawa | |
GRELA Artur | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
ZANDECKI Jan | KS AZS AWFiS Gdańsk | |
KULCZYCKI Samuel | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
WOŚ Alan | trener | |
SZAFRANEK Piotr | trener |