3 wygrane kadetów i 3 zwycięstwa juniorów – to bilans reprezentantów Polski w 1 rundzie gry mieszanej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Wolny los mieli kadeci Samuel Kulczycki i Elżbieta Kwiatkowska. Wygrane odnieśli – Jakub Jankowski/Katarzyna Królikowska, Maciej Kubik/Zuzanna Gaworska i Patryk Pyśk/Kamila Gryko w kadetach oraz Kacper Petaś/Julia Szymczak, Artur Grela/Anna Węgrzyn i Kamil Nalepa/Julia Ślązak.
W 2 rundzie bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki m.in. Kacpra Petasia i Julii Szymczak z Rumunami Cristianem Pleteą i Adiną Diaconu oraz Macieja Kubika i Zuzanny Gaworskiej ze Szwedami Martinem Friisem i Rebeccą Muskantor.
Wyniki gra mieszana – 1 runda
kadeci
Jakub Jankowski/Katarzyna Królikowska – Heorni Kunats/Ulyana Aklhouskaya (Białoruś) 3:1 (-3,7,6,8)
Maciej Kubik/Zuzanna Gaworska – Kiril Yurchenko/Anna Miklukha (Ukraina) 3:0 (7,2,8)
Patryk Pyśk/Kamila Gryko – Martin Petrov/Ivet Ilieva (Bułgaria) 3:2 (8,8,-7,-9,9)
juniorzy
Kacper Petaś/Julia Szymczak – Uladzislau Rukliatsou/Tatsiana Chakavaya (Białoruś) 3:0 (2,5,4)
Przemysław Walaszek/Agata Zakrzewska – Rimas Lesiv/Kornelija Sciglaite (Litwa) 1:3 (-7,8,-8,-3)
Artur Grela/Anna Węgrzyn – Joan Masip/Ana Garcia (Hiszpania) 3:2 (-7,8,8,-9,5)
Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn – Dimitrije Levajac/Andjela Menger (Serbia) 1:3 (-8,8,-10,-11)
Kamil Nalepa/Julia Ślązak – Martin Andersen/Thea Nielsen (Dania) 3:0 (5,5,8)
Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Partner sprzętowy
Odnośniki zewnętrzne
1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa
Skład Reprezentacji Polski
WĘGRZYN Anna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
WĘGRZYN Katarzyna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
ZAKRZEWSKA Agata | SCKiS HALS Warszawa | |
ŚLĄZAK Julia | MKS JEDYNKA Łódź | |
SZYMCZAK Julia | UKS ATS Białystok | |
KWIATKOWSKA Elżbieta | MKS ROKITA Brzeg Dolny | |
KRóLIKOWSKA Katarzyna | GMKS STRZELEC Frysztak | |
GRYKO Kamila | UKS DOJLIDY Białystok | |
GAWORSKA Zuzanna | KU AZS UE Wrocław | |
PIETKIEWICZ Zbyszek | trener | |
PIETKIEWICZ Monika | trener | |
MALINOWSKI Przemysław | fizjoterapeuta | |
NALEPA Kamil | ZKS Drzonków | |
WALASZEK Przemysław | UKS DOJLIDY Białystok | |
PETAŚ Kacper | MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda | |
JANKOWSKI Jakub | ZKS Drzonków | |
PYŚK Patryk | LKTS Luboń | |
KUBIK Maciej | KSS ANDROMEDA Warszawa | |
GRELA Artur | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
ZANDECKI Jan | KS AZS AWFiS Gdańsk | |
KULCZYCKI Samuel | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
WOŚ Alan | trener | |
SZAFRANEK Piotr | trener |