Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

82. IMP Seniorów: Daniel Górak mistrzem Polski!

Daniel Górak obronił tytuł sprzed roku. Pokonał w finale mistrzostw Polski w Raszkowie Bartosza Sucha 4:1.
13.04.2014
PZTS
Źródło: własne

Obaj zawodnicy doskonale się znają. Są rówieśnikami, mają po 31 lat, rozegrali dziesiątki pojedynków, razem trenowali na zgrupowaniach kadry od najmłodszych lat i praktycznie nie mają przed sobą w grze tajemnic. Ich spotkanie było niczym bitwa. Trzy pierwsze sety kończyły się wynikiem 12:10, czwartego wygrał Górak 11:8 i objął prowadzenie 3:1. Nie przeszkodziła mu nawet chwila dekoncentracji, gdy w czwartym secie przerwano grę na reperację wykładziny.

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki rozkręcał się z akcji na akcję. Piątą partię również zaczął od prowadzenia, które potem konsekwentnie podtrzymywał. Such nie zamierzał jednak odpuszczać i dogonił na 7:7. To było jednak wszystko, no co było go w niedzielę stać. Górak wygrał kolejne cztery piłki, seta oraz cały mecz. Jak najbardziej zasłużenie został mistrzem – w całym turnieju stracił tylko cztery sety – jednego z Markiem Prądzinskim, dwa w półfinale z Patrykiem Chojnowskim i jednego z Suchem.

To trzecie złoto Góraka po triumfach 2010 i 2013. Suchowi natomiast nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed trzech lat, gdy wywalczył swój jedyny tytuł mistrza w singlu. W liczbie finałów także większym doświadczeniem może się pochwalić grodziszczanin (6:4).

Złoto dla Daniela Góraka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), srebro wywalczył Bartosz Such (Pogoń Lębork), natomiast z brązowymi medalami wyjadą z Raszkowa Patryk Chojnowski (Olimpia Grudziądz) i Paweł Fertikowski (Bogoria).