Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

82. IMP Seniorów: Grzybowska i Partyka wygrały debla

Po zaledwie kilkunastominutowym widowisku Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka pokonały w finale debla Dong Rui Fang i Klaudię Kusińską 3:0.
fot. PAP.pl
13.04.2014
PZTS
Źródło: własne
Po zaledwie kilkunastominutowym widowisku Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka pokonały w finale debla Dong Rui Fang i Klaudię Kusińską 3:0.


Tylko pierwszy set był ciekawy. Naturalizowana w Polsce Chinka (była żona znanego zawodnika ekstraklasy Xu Kaia) i Kusińska (córka byłego znakomitego pingpongisty, obecnie trenera Marcina Kusińskiego i wnuczka wielokrotnego mistrza Polski Janusza Kusińskiego) zaskoczyły nasz najlepszy kobiecy debel. Grzybowska i Partyka długo się rozkręcały, rywalki objęły nawet prowadzenie 8:4. Wtedy faworytki wzięły się do roboty, skoncentrowały, a przede wszystkim zaczęły grać dokładniej. Efekt – zwycięstwo 11:9.

W kolejnych dwóch partiach Dong i Kusińska nie miały już nic do powiedzenia. Dla Dong jednak już sam udział w finale jest ogromnym sukcesem. To pierwszy medal w karierze tej 39-letniej zawodniczki. Kusińska natomiast nie obroniła złota z zeszłego roku (grała wtedy z Magdaleną Szczerkowską (nie grała w Raszkowie z powodu kontuzji).

Zwycięstwo Grzybowskiej (MKSTS Polkowice) i Partyki (SKTS Sochaczew) to już trzecie złoto tej pary. Poprzednie triumfy ta para osiągnęła w latach 2008 i 2012. Partyka już czwarty raz została mistrzynią Polski w deblu – w XXI wieku żadna zawodniczka nie może się z nią równać pod tym względem. W 2009 roku triumfowała wespół z Xu Jie.

Złoto dla Katarzyny Grzybowskiej (MKSTS Polkowice) i Natalii Partyki (SKTS Sochaczew), srebro dla Dong Rui Fang (Galaxy Białystok) i Klaudii Kusińskiej (GLKS Nadarzyn). Brązowe medale dla par: Kinga Stefańska, Roskana Załomska (obie Zamek Tarnobrzeg) oraz Natalia Bajor, Sandra Wabik (obie AZS UE Wrocław).
 

FINAŁ

Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka – Dong Rui Fang, Klaudia Kusińska 3:0 (11:9, 11:7, 11:3).

Materiały do pobrania

1. Gra pojedyncza seniorów - turniej eliminacyjny
2. Gra pojedyncza seniorek - turniej główny
3. Gra pojedyncza seniorów - turniej główny
4. Gra podwójna seniorek - turniej główny
5. Gra podwójna seniorów - turniej główny
6. Gra mieszana - turniej główny