Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

82. IMP Seniorów: Złoto w męskim deblu dla Dyjasa i Kulpy

Jakub Dyjas i Konrad Kulpa wygrali w finale mistrzostw Polski z Jackiem Nowokuńskim i Jakubem Perkiem 3:1.
fot. Ireneusz Kanabrodzki
13.04.2014
PZTS
Źródło: własne
Jakub Dyjas i Konrad Kulpa wygrali w finale mistrzostw Polski z Jackiem Nowokuńskim i Jakubem Perkiem 3:1.


W decydującej potyczce faworytami byli Dyjas i Kulpa. Pierwszy ma 19 lat, drugi jest o rok starszy, ale obaj mają już w dorobku sporo sukcesów, na czele z deblowym tytułem mistrzów Europy juniorów. Obaj są reprezentantami Polski – Kulpa jedzie na drużynowe MŚ do Tokio, a Dyjas może się pochwalić znakomitym bilansem 16:0 w 2. Bundeslidze (zespół lidera grupy północnej Schwalbe Bergneustadt, do którego rok temu wyjechał z Energi Toruń). Ich rywale dotychczas nie osiągali większych sukcesów. Perek w latach 2005 i 2007 zdobywał brąz MP w deblu, a jego partner jeszcze nigdy nie stał na podium mistrzostw Polski.

W finale aż tak wielkiej różnicy w umiejętnościach nie było jednak widać, choć Dyjas i Kulpa wygrywali sety zdecydowanie. Tytuł przypadł im zasłużenie – w całym turnieju (pięć meczów) ani razu nie stracili więcej niż jednego seta. Nowokuński i Perek i tak mogą jednak być szczęśliwi, bo to ich turniej życia. Lęborczanin aż dwa razy grał w finale i z Raszkowa wyjedzie ze złotem w mikście i srebrem w deblu. W singlu też grał dobrze, ale w 1/8 finału przegrał z Danielem Górakiem, który potem dotarł aż do finału.

Złoto dla Jakuba Dyjasa (Schwalbe Bergneustadt) i Konrada Kulpy (Energa Toruń), srebro dla Jacka Nowokuńskiego (Galaxy Białystok) i Jakuba Perka (Pogoń Lębork). Brązowe krążki wywalczyli: Paweł Chmiel (Politechnika Rzeszów) i Piotr Chmiel (Strzelec Frysztak) oraz Grzegorz Adamiak (Energa Toruń) i Marcin Czerniawski (Galaxy Białystok)


FINAŁ

Jakub Dyjas, Konrad Kulpa – Jakub Perek, Jacek Nowokuński 3:1 (11:6, 11:7, 7:11, 11:6).

Materiały do pobrania

1. Gra pojedyncza seniorów - turniej eliminacyjny
2. Gra pojedyncza seniorek - turniej główny
3. Gra pojedyncza seniorów - turniej główny
4. Gra podwójna seniorek - turniej główny
5. Gra podwójna seniorów - turniej główny
6. Gra mieszana - turniej główny