Li Qian i Holenderka Li Jie sięgnęły po srebrne medale turnieju gry podwójnej ITTF World Tour Austrian Open w tenisie stołowym, rozgrywanego w miejscowości Wels. W finale polsko-holenderski duet uległ w czterech setach reprezentującej Niemcy parze Shan Xiaona / Petrissa Solja. Li Qian i Li Jie, brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw świata w Suzhou, w walce o awans do finału pokonały po długim, pięciosetowym meczu singapurską parę Feng Tianwei / Zhou Yihan. Pojedynek mógł zakończyć się szybciej, bo po dwóch setach to Polka i Holenderka prowadziły 2:0, a trzecia partia zakończyła się dopiero na przewagi (10:12 dla Singapurek).

Nietypowy przebieg miał mecz finałowy, w którym najpierw to Niemki objęły prowadzenie, wygrywając pierwszego seta 11:4, a chwilę później to panie Li zwyciężyły partię… do zera. Za tak fantastyczną grą nie poszły jednak kolejne sety, które ponownie zostały zapisane na konto Shan Xiaona i Solji (kolejno do 7 i 11).

Dla Li Qian i Li Jie to drugi medal w drugim z rzędu występie w turnieju rangi ITTF World Tour. Poprzednio polsko-holenderska para sięgnęła po „brąz” podczas zawodów Czech Open w Ołomuńcu. Za zajęcie 2. miejsca w Wels Li i Li otrzymały do podziału dwa tysiące dolarów. Zwycięska para niemiecka podzieli między siebie dwukrotność tej stawki.

Wyniki turnieju gry podwójnej ITTF World Tour Austrian Open kobiet:

Finał:
Li Jie (Holandia) / Li Qian – Shan Xiaona / Petrissa Solja (Niemcy) 1:3 (4:11, 11:0, 7:11, 11:13)

Półfinał:
Li Jie (Holandia) / Li Qian – Feng Tianwei / Zhou Yihan (Singapur) 3:2 (11:8, 11:7, 10:12, 8:11, 11:6)