Li Qian i Holenderka Li Jie awansowały do półfinału turnieju gry podwójnej ITTF World Tour Austrian Open w tenisie stołowym, rozgrywanej w miejscowości Wels. Gorzej reprezentantom Polski powiodło się w turnieju gry pojedynczej. Polsko-holenderski duet, brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw świata w Suzhou, w 1/8 finału wygrał 3:0 z Singapurkami Lin Ye i Yu Mengyu. W ćwierćfinale panie Li pokonały z kolei w stosunku 3:1 Węgierkę Georginę Potę i Rumunkę Elizabetę Samarę.

O awans do finału Li Qian i Li Jie zagrają w sobotę z kolejnym singapurskim deblem Feng Tianwei / Zhou Yihan. W razie niepowodzenia Polka i Holenderka mają już zapewnione brązowe medale austriackiej imprezy.

Li Qian jako jedyna z grona „biało-czerwonych” przebrnęła przez 1. rundę turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour Austrian Open. Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka najpierw pokonała Koreankę Kim Byeolnim (4:0) a następnie musiała uznać wyższość jej rodaczki Jeon Jihee (1:4).

W turnieju głównym wystartowali także Daniel Górak i Wang Zeng Yi. Gracz Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki uległ Anglikowi Liamowi Pitchfordowi (1:4), zaś pingpongista PKS Kolping FRAC Jarosław przegrał z Grekiem Panagiotisem Gionisem (1:4). Do turnieju głównego nie zakwalifikowali się tymczasem: Jakub Dyjas, Jakub Kosowski, Patryk Zatówka, a także jedyna z Polek startujących w eliminacjach, Kinga Stefańska.