Aż pięć odsłon miało ćwierćfinałowe spotkanie turnieju gry podwójnej Asarel Bulgaria Open. Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc przegrały po walce z najwyżej rozstawionymi Japonkiami: Honoką Hashimoto i Hitomi Sato. Biało-czerwone dobrze rozpoczęły spotkanie wygrywając set otwarcia 11:9. Później wyrównały Japonki, a następnie objęły prowadzenie. Partyka i Grzybowska-Franc nie zamierzały jednak „tanio sprzedać skóry” i wyrównały na 2:2. W W ostatnim secie Polki obroniły trzy meczbole, ale nie zdołały doprowadzić do gry na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały Hasimoto i Sato i to one wygrały 3:2.

W czwartek w pierwszej rundzie singla Partyka uległa Hashimoto 0:4 (9:11, 7:11, 7:11, 5:11).

Z kolei w 1/8 finału gry podwójnej walkowerem porażki doznały Natalia Bajor i Magdalena Sikorska. Ta druga musiała wracać do Polski ze względu na sprawy osobiste.