Magdalena Sikorska awansowała do turnieju głównego ITTF World Tour Croatia Open, rozgrywanego w Zagrzebiu. Kwalifikacji nie udało się natomiast przebrnąć innemu reprezentantowi Polski, Konradowi Kulpie. Zwolniony z gry w eliminacjach był Jakub Dyjas. Magdalenie Sikorskiej do awansu wystarczyło jedno zwycięstwo odniesione w kwalifikacjach grupowych. Polka pokonała w stosunku 4:2 Chorwatkę Paulę Markati i mimo, iż wcześniej uległa w pięciu setach Hiszpance Xiao Maria, zakwalifikowała się do turnieju głównego.

Tutaj zawodniczka AZS PWSiP Łomża, sklasyfikowana w światowym rankingu ITTF na 266. miejscu, trafiła na Węgierkę Dorę Madarasz (87. na świecie). Mimo wyrównanej gry w trzech z czterech rozegranych setów, Polka musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając 0:4.

Z podobnym rezultatem do Sikorskiej zmagania w grupach zakończył Konrad Kulpa. Reprezentant KST Energa-Manekin Toruń pokonał bez straty seta Słowaka Valentina Bazenova i przegrał w stosunku 1:4 z Chorwatem Miho Simoviciem. Ten wynik oznaczał, że o prawo gry Polak musiał stoczyć jeszcze jeden mecz w rundzie preeliminacyjnej.

Przeciwnikiem Kulpy był Hiszpan Javier Benito. Polski tenisista stołowy dwukrotnie odrabiał deficyt jednego seta, jednak ostatecznie to Benito wygrał 4:2 i awansował do turnieju głównego.

Z racji rozstawienia, zwolniony z gry w eliminacjach był trzeci z grona reprezentantów Polski, Jakub Dyjas (180. w rankingu światowym). W 1. rundzie turnieju głównego pokonał on po sześciosetowym pojedynku Austriaka Martina Storfa (293.) i w piątek stoczy kolejną grę. Jego przeciwnikiem będzie Francuz Mehdi Bouloussa (246.).

Wraz z Konradem Kulpą Dyjas wystartuje także w turnieju gry pojedynczej do lat 21.

Wyniki turnieju Croatia Open kobiet:

1. runda (1/32 finału):
Dora Madarasz (Węgry) – Magdalena Sikorska 4:0 (11:5, 14:12, 11:9, 11:8)

Kwalifikacje – gry w grupach:
Xiao Maria (Hiszpania) – Magdalena Sikorska 4:1 (11:6, 11:6, 8:11, 11:8, 11:8)
Magdalena Sikorska – Paula Markati (Chorwacja) 4:2 (11:8, 5:11, 8:11, 13:11, 11:5, 11:6)

Wyniki turnieju Croatia Open mężczyzn:

Jakub Dyjas – Martin Storf (Austria) 4:2 (11:9, 11:7, 12:14, 4:11, 11:9, 11:3)

Kwalifikacje – runda preeliminacyjna:
Javier Benito (Hiszpania) – Konrad Kulpa 4:2 (11:9, 4:11, 11:6, 9:11, 11:6, 11:9)

Konrad Kulpa – Valentin Bazenov (Słowacja) 4:0 (11:9, 13:11, 11:9, 11:2)
Konrad Kulpa – Miho Simović (Chorwacja) 1:4 (7:11, 4:11, 11:5, 6:11, 8:11)