Znakomitą dyspozycję prezentuje Jakub Dyjas podczas turnieju ITTF World Tour Croatia Open, rozgrywanego w Zagrzebiu. Reprezentant Polski dotarł do ćwierćfinału turnieju głównego seniorów, a ponadto zagra w finale turnieju głównego mężczyzn do lat 21. Jakub Dyjas to bohater piątkowych zmagań w Zagrzebie. W drodze do ćwierćfinału turnieju głównego mężczyzn Polak, sklasyfikowany na 180. miejscu w światowym rankingu ITTF, pokonał dwóch Francuzów. Najpierw wyższość Dyjasa musiał w sześciu setach uznać Mehdi Bouloussa (246.), a następnie – w takich samych rozmiarach – reprezentant Polski okazał się lepszy od Romaina Lorentza (146.).

W ćwierćfinale, zaplanowanym na godz. 21:15 w piątek, Dyjas zmierzy się z Niemcem Ricardo Waltherem (66. na świecie). Transmisję „na żywo” z tego meczu przeprowadzi kanał internetowy itTV.

Już w sobotę Jakuba Dyjasa czeka finał turnieju w kategorii do lat 21. W decydującym pojedynku rywalem Polaka będzie kolejny Francuz, Alexandre Robinot (165.). Bilans gier bezpośrednich przemawia na korzyść Dyjasa (2 zwycięstwa, 1 przegrana). Po raz ostatni obaj zawodnicy spotkali się podczas listopadowego turnieju Europa TOP-10 – wtedy reprezentant Polski pokonał Francuza w stosunku 3:0.

Zanim awansował do finału, Dyjas rozegrał w turnieju do lat 21 cztery spotkania. Po trudnych przeprawach w meczach ze Słoweńcem Darko Jorgiciem (3:2), Serbem Draganem Suboticiem (3:2) oraz Francuzem Benjaminem Brossierem (4:3), w półfinale Polak pewnie, bez straty seta, pokonał Portugalczyka Joao Geraldo.

Na 1. rundzie rywalizację w turnieju U-21 zakończył tymczasem Konrad Kulpa. Zawodnik KST Energa-Manekin Toruń przegrał w trzech setach z Niemcem Qiu Dang.

Wyniki turnieju Croatia Open mężczyzn:

3. runda (1/8 finału):
Jakub Dyjas – Romain Lorentz (Francja) 4:2 (11:13, 12:10, 12:10, 7:11, 11:8, 11:9)

2. runda (1/16 finału):
Jakub Dyjas – Mehdi Bouloussa (Francja) 4:2 (7:11, 14:12, 11:5, 8:11, 15:13, 13:11)

Wyniki turnieju U-21 Croatia Open mężczyzn:

Półfinał:
Joao Geraldo (Portugalia) – Jakub Dyjas 0:4 (3:11, 10:12, 9:11, 9:11)

Ćwierćfinał:
Jakub Dyjas – Benjamin Brossier (Francja) 4:3 (9:11, 13:11, 6:11, 11:8, 8:11, 11:7, 12:10)