Ogromnym sukcesem zakończył się udział reprezentantów Polski w 20. edycji turnieju International Open Table Tennis Competition, stanowiącym Memoriał Janosa Molnara w tenisie stołowym. W Budapeszcie z najlepszej strony zaprezentował się Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa), który wygrał rywalizację w kategorii chłopców ur. w 2004 roku i młodszych. Dawid Kosmal, podopieczny trenera Alberta Golonki, okazał się najlepszym spośród 55 zawodników z 17 krajów, którzy wystartowali w jego kategorii wiekowej. W finałowej walce o złoty medal młody limanowianin pokonał w stosunku 3:1 reprezentanta gospodarzy, Erika Huzsvara.

– O zwycięstwie naszego zawodnika zdecydowały: systematyczny trening, pracowitość, talent oraz doskonała koncentracja w trakcie zawodów. Nie bez znaczenia jest ciągłe wsparcie rodziców. Miłym momentem dla zawodnika i całej naszej ekipy podczas dekoracji było odegranie Mazurka Dąbrowskiego – podsumował wyjazd do Budapesztu trener Albert Golonka.

Ze srebrnym medalem wrócił do Polski Maksymilian Miastowski (Klub Olimpijczyka Mysłowice), który startował w kategorii chłopców ur. w 2003 roku i młodszych. Podopieczny trenera Jurija Fomina musiał uznać wyższość jedynie reprezentanta Izraela Tala Israeli. Na najniższym stopniu podium w kategorii kadetów stanął natomiast Kamil Dziadek (GKTS Gdańsk).

Ponadto, przedział miejsc 9 – 12 w kategorii młodzików zajął Łukasz Sokołowski (KS Spójnia Warszawa). Pozostali „biało-czerwoni” zakończyli zawody na etapie 1. lub 2. rundy turnieju głównego, ostatecznie plasując się w przedziałach miejsc 17 – 24 lub 25 – 32.