Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Decydujące starcie na linii Polska - Turcja!

Już w najbliższy wtorek, 4 grudnia 2018 roku, o godzinie 18.00, w hali sportowej w Grodzisku Mazowieckim, reprezentacji Polski w tenisie stołowym podejmie drużynę Turcji. Wejście na mecz będzie darmowe.
04.12.2018
Jakub Bagiński
Źródło: PZTS
Już w najbliższy wtorek, 4 grudnia 2018 roku, o godzinie 18.00, w hali sportowej w Grodzisku Mazowieckim, reprezentacji Polski w tenisie stołowym podejmie drużynę Turcji. Wejście na mecz będzie darmowe.


„Po trudnym początku rozgrywek eliminacyjnych do Drużynowych Mistrzostw Europy, mamy szanse aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Szansa pojawiła się po zmianach w składzie reprezentacji. Do drużyny powrócił Zengyi Wang, którego obecność w składzie miała znaczący wpływ na pokonanie w meczu rewanżowym reprezentacji Chorwacji oraz świetny wynik pierwszego spotkania z Turcją. W najbliższy wtorek Turcja zagra na pewno najmocniejszym składem i na to przygotowuję zawodników.” - zapowiada Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej seniorów.


Zwycięstwo w meczu z Turcją zapewni naszym reprezentantom awans z pierwszego miejsca w grupie, za sprawą którego w czasie losowania grup zbliżających się Drużynowych Mistrzostw Europy, będziemy mieli szansę na łatwiejszą drogę do strefy medalowej.


„W najbliższy wtorek nasza reprezentacja wystartuje w sprawdzonym składzie: Zengyi Wang, Jakub Dyjas, Marek Badowski, Patryk Zatówka.” - mówi Stefan Dryszel, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.


Ostatni znaczący sukces w Drużynowych Mistrzostwach Europy polska reprezentacja odniosła w 2007 roku w Belgradzie zdobywając brązowy medal. W składzie reprezentacji obecni wówczas byli: Lucjan Błaszczyk, Daniel Górak, Bartosz Such, Jakub Kosowski i Paweł Chmiel.


Nadchodzące spotkanie jest nie lada gratką dla wszystkich fanów dyscypliny. Polski Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich miłośników tej dyscypliny do Grodziska Mazowieckiego, do hali przy ulicy Westfala 3a, w której na co dzień trenuje drużyna Superligi Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 a wejście na halę będzie darmowe. Spotkanie transmitowane będzie również LaOla1.