Grające bez Natalii Partyki i Li Qian reprezentantki Polski przegrały z Austrią 1:3 o miejsca 5-8 podczas Drużynowych Mistrzostw Europy. O 7 miejsce Polki zagrają z Portugalią. W rankingu światowym dwie najlepsze Austriaczki są w pierwszej 50 – była Mistrzyni Europy Liu Jia jest 26, a Sofia Polcanova 44, tuż przed Li Qian. W dzisiejszym meczu Klaudia Kusińska (ITTF 155) przegrała 0:3 z Liu Jia, a Natalia Bajor (175) 0:3 z Sofią Polcanovą.

Katarzyna Grzybowska-Franc (91) przegrywała z Amelie Solja (126) 0:2, ale zdołała wygrać 3 sety i Polki pozostały w grze. Niestety Klaudia Kusińska doznała kontuzji w meczu z Sofią Polcanovą i oddała walkowerem 3 i 4 seta.

O g. 19:00 o miejsca 7-8 polskie zawodniczki zagrają z Portugalią, która przegrała z Węgrami 1:3.

Wynik o miejsca 5-8

Polska – Austria 1:3
Klaudia Kusińska – Liu Jia 0:3 (-5,-5,-3)
Natalia Bajor – Sofia Polcanova 0:3 (-7,-7,-6)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Amelie Solja 3:2 (-9,-6,6,66)
Klaudia Kusińska – Sofia Polcanova 1:3 (8,-4, krecz Kusińskiej)