Reprezentacja Polski mężczyzn pokonała 3:1 Brazylię w czwartym występie podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym, rozgrywanych w Tokio. Wygrana ta zapewniła podopiecznym trenera Tomasza Krzeszewskiego awans do 1/8 finału turnieju. Pojedynek z Brazylijczykami był dla Polaków drugim rozegranym w środę. Podobnie jak w wygranym 3:1 meczu z Serbami, świetną formę zaprezentował Daniel Górak (89. miejsce w światowym rankingu ITTF), najpierw wygrywając w czterech setach mecz otwarcia z Gustavo Tsuboi (69.), a następnie, w ostatnim pojedynku indywidualnym, bez straty seta pokonując Hugo Calderano (93.).

Górak, indywidualny mistrz Polski w kategorii seniorów, w tegorocznych DMŚ może pochwalić się jak dotąd znakomitym bilansem 5 zwycięstw i 1 przegranej (przeciwko Chińczykowi Fan Zhendong w stosunku 2:3).

Tak samo jak przeciwko Serbom, trzeci punkt dla „biało-czerwonych” zdobył Wang Zeng Yi (77.), w drugiej grze będąc lepszym od Calderano. W starciu meczowych „trójek” tymczasem Cazuo Matsumoto (98.) pokonał 3:1 Roberta Florasa (111.).

Wygraną z Brazylijczykami „biało-czerwoni” awansowali na 2. miejsce w tabeli grupy A, zapewniając sobie awans do 1/8 finału turnieju. Polacy wyprzedzili Austriaków, którzy w innym meczu ulegli Chinom w stosunku 0:3. W czwartek o godzinie 3:00 czasu polskiego reprezentanci Polski i Austrii zmierzą się w bezpośrednim starciu, a jego stawką będzie zajęcie 2. lokaty na finiszu zmagań grupowych.