Reprezentacja Polski kobiet wygrała 3:1 z Australią w meczu turnieju o miejsca w przedziale 13 – 24 Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym, rozgrywanych w Tokio. Kolejnymi przeciwniczkami podopiecznych trenera Michała Dziubańskiego będą zawodniczki z Luksemburga. Dwa kolejne zwycięstwa w Tokio zapisała na własne konto Natalia Partyka. Najpierw Polka uporała się w czterech setach z Michelle Beaumont, a w ostatniej grze meczu wyższość Partyki musiała uznać Zhenhua Dederko, w trzech partiach gromadząc łącznie zaledwie 10 pojedynczych punktów. Po tym spotkaniu Partyka ma bilans 6 zwycięstw i 3 przegranych.

Wcześniej Dederko, również w stosunku 0:3, przegrała z Katarzyną Grzybowską, a w starciu meczowych „trójek” Natalia Bajor nie sprostała Melissie Tapper, na co dzień reprezentującej klub Ekstraklasy Kobiet, Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński. Mająca 17 lat wrocławianka prowadziła z Australijką już 2:1 w setach, by ostatecznie ulec rywalce w pięciu partiach.

Kolejny mecz „biało-czerwone” rozegrają w sobotę o godzinie 6:00 czasu polskiego, a ich przeciwniczkami będą reprezentantki Luksemburga. Stawką spotkania będzie awans do najlepszej „szesnastki” tegorocznych DMŚ.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Świata w Tokio – turniej o miejsca 13 – 24 kobiet:

Australia – Polska 1:3
Michelle Beaumont – Natalia Partyka 1:3 (3:11, 11:9, 4:11, 6:11)
Zhenhua Dederko – Katarzyna Grzybowska 0:3 (11:13, 8:11, 8:11)
Melissa Tapper – Natalia Bajor 2:3 (15:17, 11:8, 6:11, 11:9, 11:9)
Zhenhua Dederko – Natalia Partyka 0:3 (1:11, 6:11, 3:11)