Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

ETTU Cup: Pierwszy duży krok Dekorglassu

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo pokonali na wyjeździe francuski zespół Chartres ASTT 3:1 w pierwszym spotkaniu finału Pucharu ETTU. Rewanż odbędzie się 18 maja w Działdowie.
13.05.2018
PZTS
Źródło: PAP
Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo pokonali na wyjeździe francuski zespół Chartres ASTT 3:1 w pierwszym spotkaniu finału Pucharu ETTU. Rewanż odbędzie się 18 maja w Działdowie.


Dwa punkty dla polskiej drużyny zdobył w niedzielnym meczu Słowak chińskiego pochodzenia Wang Yang, a jeden Wong Chun Ting z Hongkongu. Jedyny punkt dla ekipy gospodarzy wywalczył aktualny mistrz Francji Alexandre Robinot, który pokonał Czecha Jiriego Vrablika.
 
Rewanżowe spotkanie finałowe odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18 w hali w Działdowie.
 
Zespół z Chartres był zdobywcą Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU) w 2011 roku. Podopieczni trenera Piotra Kołacińskiego biorą udział w kontynentalnych pucharach po raz pierwszy.
 
W debiutanckim sezonie Dekorglassowi nie powiodło się w Lidze Mistrzów, ale dostał się z trzeciego miejsca w grupie do Pucharu ETTU. Po drodze do finału tych rozgrywek wyeliminował najpierw czeski El Nino Praga, a potem francuski Vaillante Sports Angers TT.
 
Pingpongiści z Działdowa są trzecią polską drużyną, która występuje w męskim finale Pucharu ETTU ; w 2015 r. Olimpia-Unia uległa w finale szwedzkiemu Eslovs AL, a dwa lata wcześniej Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki nie sprostał rosyjskiemu UMMC Jekaterynburg.
 
Wynik pierwszego meczu finału Pucharu ETTU tenisistów stołowych:

Chartres ASTT - Dekorglass Działdowo 1:3

Robert Gardos - Wong Chun Ting 0:3 (8:11, 4:11, 7:11)
Paer Gerell - Wang Yang 1:3 (9:11, 3:11, 11:6, 6:11)
Alexandre Robinot - Jiri Vrablik 3:0 (12:10, 11:4, 11:9)
Robert Gardos - Wang Yang 0:3 (8:11, 2:11 5:11)