Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo pokonali na wyjeździe francuski zespół Chartres ASTT 3:1 w pierwszym spotkaniu finału Pucharu ETTU. Rewanż odbędzie się 18 maja w Działdowie.

Dwa punkty dla polskiej drużyny zdobył w niedzielnym meczu Słowak chińskiego pochodzenia Wang Yang, a jeden Wong Chun Ting z Hongkongu. Jedyny punkt dla ekipy gospodarzy wywalczył aktualny mistrz Francji Alexandre Robinot, który pokonał Czecha Jiriego Vrablika.
Rewanżowe spotkanie finałowe odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18 w hali w Działdowie.
Zespół z Chartres był zdobywcą Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU) w 2011 roku. Podopieczni trenera Piotra Kołacińskiego biorą udział w kontynentalnych pucharach po raz pierwszy.
W debiutanckim sezonie Dekorglassowi nie powiodło się w Lidze Mistrzów, ale dostał się z trzeciego miejsca w grupie do Pucharu ETTU. Po drodze do finału tych rozgrywek wyeliminował najpierw czeski El Nino Praga, a potem francuski Vaillante Sports Angers TT.
Pingpongiści z Działdowa są trzecią polską drużyną, która występuje w męskim finale Pucharu ETTU ; w 2015 r. Olimpia-Unia uległa w finale szwedzkiemu Eslovs AL, a dwa lata wcześniej Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki nie sprostał rosyjskiemu UMMC Jekaterynburg.