Julia Ślązak, Agata Zakrzewska, Kamil Nalepa i Aleksander Werecki udanie zaprezentowali się w kwalifikacjach i w komplecie awansowali do turnieju głównego gry pojedynczej ITTF Premium Junior Circuit French Cadet Open, rozgrywanego w Metz. Z kompletem zwycięstw grupowe zmagania zakończyła Julia Ślązak. Zawodniczka MKS Jedynka Łódź najpierw pokonała bez straty seta Czeszkę Anezkę Ilcikovą, następnie wygrała w stosunku 3:2 z Niemką Natalią Mozler, a w meczu decydującym o awansie z pierwszego miejsca zwyciężyła w pięciu setach Francuzkę Eloise Saint-Dizier.

Po jednej przegranej w fazie grupowej zanotowali: Agata Zakrzewska, Kamil Nalepa i Aleksander Werecki. Nie przeszkodziło im to jednak w kwalifikacji do turnieju głównego, zajmując 2. miejsca w grupach.

W sobotę w Metz rozegrano jeszcze 1. rundę turnieju głównego gry pojedynczej. Kamil Nalepa, rozstawiony w turnieju z numerem 25, w czterech setach uporał się z wyżej notowanym, reprezentującym barwy Singapuru, Lucasem Tanem (nr 9). Aleksander Werecki z kolei (nr 6) przegrywał już 1:2 w setach w pojedynku z graczem gospodarzy Remi Menandem (nr 11), by w stosunku 11:9 i 12:10 wygrać dwie kolejne partie i awansować do 1/8 finału.

Tego etapu nie osiągnęła Agata Zakrzewska, którą w 1. rundzie pokonała w trzech setach Słowaczka Tatiana Kukulkova. Z racji rozstawienia z numerem 4, „wolny los” w 1. rundzie otrzymała Julia Ślązak.

W walce o ćwierćfinał przeciwniczką łodzianki będzie Rumunka Mihaela Plaeasu (nr 9), Nalepa zagra z Francuzem Leo De Nodrestem (nr 37), a Wereckiemu przyjdzie zmierzyć się z Niemcem Gerritem Engemannem (nr 7).

Wyniki turnieju gry pojedynczej French Cadet Open dziewcząt:

1. runda (1/16 finału):
Julia Ślązak – „wolny los”
Agata Zakrzewska – Tatiana Kukulkova (Słowacja) 0:3 (8:11, 6:11, 4:11)

Kwalifikacje – gry w grupach:
Julia Ślązak – Anezka Ilcikova (Czechy) 3:0 (11:9, 11:6, 12:10)
Julia Ślązak – Natalia Mozler (Niemcy) 3:2 (11:7, 5:11, 11:9, 3:11, 12:10)
Julia Ślązak – Eloise Saint-Dizier (Francja) 3:2 (12:14, 11:6, 10:12, 11:7, 11:6)
Agata Zakrzewska – Tamara Scheuer (Luksemburg) 3:0 (11:9, 11:2, 11:5)
Leili Mostafavi (Francja) – Agata Zakrzewska 3:2 (9:11, 11:9, 10:12, 11:6, 11:4)
Agata Zakrzewska – Wan Qian (Niemcy) 3:2 (5:11, 11:6, 11:8, 3:11, 11:5)

2. runda (1/8 finału):
Mihaela Plaeasu (Rumunia) – Julia Ślązak

Wyniki turnieju gry pojedynczej French Cadet Open chłopców:

1. runda (1/8 finału):
Kamil Nalepa – Lucas Tan (Singapur) 3:1 (11:6, 7:11, 11:9, 11:9)
Aleksander Werecki – Remi Menand (Francja) 3:2 (5:11, 11:6, 6:11, 11:9, 12:10)

Aleksander Werecki – Stefan Tonghioiu (Rumunia) 3:1 (15:13, 11:13, 11:7, 11:3)
Aleksander Werecki – Alexander Gerhold (Niemcy) 2:3 (8:11, 9:11, 11:8, 11:5, 8:11)
Aleksander Werecki – Tarik Ulucak (Turcja) 3:0 (11:5, 11:6, 11:9)
Kamil Nalepa – Olav Kosolosky (Belgia) 3:0 (11:5, 11:6, 11:5)
Andrei Putuntica (Mołdawia) – Kamil Nalepa 3:1 (8:11, 11:8, 11:6, 11:6)
Kamil Nalepa – Vincent Picard (Francja) 3:0 (11:5, 11:8, 11:9)