Jakub Dyjas w wielkim stylu wygrał z byłym wicemistrzem świata Chińczykiem Fang Bo 4:0 (!) i awansował do turnieju głównego Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum German Open w Bremie.

Reprezentant Polski zagrał znakomicie i rozbił w ostatniej rundzie eliminacji słynnego Chińczyka. To wielki sukces Kuby Dyjasa, który przebojem wdziera się do grona najlepszych zawodników na świecie. Byłem przygotowany na ciężki mecz, wierzyłem, że jestem w stanie wygrać, choć nie spodziewałem się, że w czterech setach. W przeszłości zwyciężałem po dobrych spotkaniach Japończyków, ale nigdy wcześniej nie pokonałem rywala z Chin. Grę bazowałem na dobrym serwie, a podczas akcji starałem się zagrywać niekonwencjonalnie i w trudne miejsca dla Fang Bo -powiedział Dyjas.
Warto przypomnieć, że już w 2016 roku Jakub Dyjas sprawił sensację eliminując znakomitego Niemca Dimę Ovtcharova podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Polak zdobył wtedy brąz w singlu i srebro w deblu z Danielem Górakiem.
W 4 meczach eliminacji German Open Kuba Dyjas stracił tylko 1 seta i już czeka na rywala w turnieju głównym.
Niestety nie udało się awansować 3 reprezentantkom Polski. Po 2 zwycięstwa w pierwszym etapie odniosły Natalia Partyka, Li Qian i Katarzyna Grzybowska-Franc, ale wszystkie przegrały mecze rundy KO.
Najbliższa wygranej była Li Qian, która prowadziła 3:0 z Koreanką Jeon Jihee, półfinalistką Polish Open w Spale. W kolejnych 4 setach lepsza była Koreanka.
– Wu Yang należy do pierwszej drużyny Chin, to jedna z najlepszych obrończyń na świecie. Jeszcze z nią nie rywalizowałam, postaram się zagrać najlepiej jak potrafię – mówiła Katarzyna Grzybowska-Franc przed meczem z byłą nr 4 na świecie. Niestety Polka przegrała 0:4, ale zwłaszcza w 3 i 4 secie mocno powalczyła zdobywając 9 i 10 punktów.
W ostatnim spotkaniu Natalia Partyka nie sprostała Japonce Saki Shibacie, na którą wcześniej nie znalazły sposobu i Li Qian i Natalia Bajor.