Na ćwierćfinale Li Qian zakończyła występ w turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour German Open w tenisie stołowym, rozgrywanym w Bremie. Reprezentantka Polski była dosłownie o krok od awansu do strefy medalowej, ale ostatecznie jej miejsce zajęła Chinka Gu Ruochen. Zanim zawodniczka prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka stanęła do gry ćwierćfinałowej, w 2. rundzie pokonała sklasyfikowaną obecnie na 19. miejscu w światowym rankingu ITTF, Koreankę Yang Haeun. Pojedynek trwał blisko półtorej godziny i zakończył się zwycięstwem w sześciu setach. Przypomnijmy, że dzień wcześniej Polka (52. pozycja w rankingu) pokonała 10. „rakietę” świata, Seo Hyowon (4:3).

W ćwierćfinale Li Qian za rywalkę miała niemal anonimową na arenie międzynarodowej, Chinkę Gu Ruochen. Azjatka nie była dotąd klasyfikowana w rankingu ITTF, a w Bremie stanowi prawdziwe objawienie. Po meczu reprezentance Polski może towarzyszyć spory niedosyt – prowadząc 3:2 w setach kolejną partię przegrała na przewagi 12:14, a w decydującym secie wygrywała już 9:7, by ostatecznie ulec Chince w stosunku 9:11.

Dla tarnobrzeżanki, powracającej po dwuletniej przerwie macierzyńskiej do regularnej gry w turniejach międzynarodowych, występ w tegorocznym ITTF World Tour German Open okazał się solidnym testem wytrzymałości fizycznej przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Chinach. Po udanych eliminacjach Li Qian w piątek i sobotę rozegrała trzy około 1,5-godzinne pojedynki, notując jak dotąd najlepszy wynik indywidualny od czasu powrotu do gry latem ubiegłego roku.

Wyniki turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour German Open kobiet:

Ćwierćfinał:
Gu Ruochen (Chiny) – Li Qian 4:3 (3:11, 7:11, 11:5, 11:8, 9:11, 14:12, 11:9)

2. runda (1/8 finału):
Yang Haeun (Korea Południowa) – Li Qian 2:4 (6:11, 11:8, 8:11, 12:14, 11:8, 7:11)