Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Gwinea Bissau 226 członkiem Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) została pierwszą międzynarodową federacją sportową zrzeszającą aż 226 stowarzyszeń narodowych. Stało się to po przyjęciu do ITTF ostatniej nienależącej organizacji, to jest Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Gwinei Bissau, która została przyjęta 6 maja 2017 r.
fot. ITTF World
14.05.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) została pierwszą międzynarodową federacją sportową zrzeszającą aż 226 stowarzyszeń narodowych. Stało się to po przyjęciu do ITTF ostatniej nienależącej organizacji, to jest Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Gwinei Bissau, która została przyjęta 6 maja 2017 r.


Fakt ten oznacza, iż tenis stołowy dotarł już do wszystkich możliwych krajów, terenów i jest obecny we wszystkich zakątkach świata.

Prezydent ITTF, pan Thomas WEIKERT był obecny na uroczystości w Gwinei Bissau i osobiście powitał nowoprzyjętą Federację w rodzinie ITTF oraz przekazał flagę ITTF wybranemu prezesowi Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Gwinei Bissau, Pani Avelindzie JANDI. Spotkał się też z Prezesem Państwowego Komitetu Olimpijskiego, panem Sergio MANÉ i Sekretarzem Stanu ds. Młodzieży, Kultury i Sportu, panem Tomasem BARBOSĄ.

"Zarówno dla ITTF, jak i dla mnie osobiście, dzięki zaangażowanej pracy Działu Rozwoju ITTF, małe, lokalne stowarzyszenia tenisa stołowego od wielu lat są naszym wyraźnym priorytetem. Naszym celem powinno być wzmocnienie pozycji najmniejszych i najnowszych członków ITTF i uzyskanie dla nich za pośrednictwem naszego Działu Marketingu poparcia lokalnych władz”, stwierdził w swym wystąpieniu Prezydent ITTF, Thomas Weikert.

Świętując i asystując 70 dzieciom, które podczas ceremonii po raz pierwszy w życiu miały kontakt z tenisem stołowym, Prezydent Weikert dodał: "Cieszę się, że mogę osobiście zapoznać się z sytuacją lokalnego Stowarzyszenia, które zaczyna praktycznie swą działalności niemal od zera. Dzięki temu łatwiej mi jest zrozumieć rzeczywistość, w której ono funkcjonuje. Przyjmowanie stowarzyszeń wprowadzających tenis stołowy do wszystkich części świata jest priorytetem dla ITTF i bardzo się cieszę, że ten proces właśnie się zakończył. Musimy mieć jednak świadomość, że wyzwanie na tym się nie kończy, zmienione jedynie zostają nasze priorytety. Teraz musimy postawić na kluczową dla dalszego rozwoju lokalnych stowarzyszeń edukację opartą między innymi na organizowaniu szkoleń administracyjnych dla chętnych i promowaniu tzw. zdrowego członkostwa w ITTF i autonomii stowarzyszeń lokalnych".

Przyjmując flagę ITTF, pani Jandi stwierdziła: "Przyjęcie flagi ITTF z rąk panów Thomasa Weikerta i Leandro Olvecha jest dla mnie zaszczytem. Jestem bardzo zaangażowana w realizację celów ITTF w całym kraju i chciałabym wyrazić wdzięczność za wsparcie uzyskane od ITTF, Narodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Sekretarza Stanu ds. Młodzieży, Kultury i Sportu ".

"To był wielki, zbiorowy wysiłek zespołu wielu ludzi, pracowników Działu Rozwoju i Edukacji ITTF, Prezydentów Federacji Narodowych, Dyrektorów ITTF i wielu innych osób" - powiedział Glenn TEPPER, odpowiedzialny za rozwój, edukację i szkolenie ITTF, współtwórca stworzonego w roku 1999 Programu Rozwoju ITTF.

"Nasz obecny Prezydent, Thomas Weikert osobiście przybył na ceremonię przyjęcia do ITTF ostatniego kraju na świecie, który nie posiadał statusu członkowskiego i wspierał Leandro i mnie podczas niedawnych Igrzyskach Olimpijskich w Rio w zabiegach o współpracę z ostatnimi czterema krajami nienależącymi do ITTF i ich komitetami olimpijskimi, co zaowocowało historyczna chwilą, jakiej do tej pory żaden inny sport nie osiągnął ".

„Czuję się niezmiernie szczęśliwy, iż mogłem uczestniczyć w tej wizycie, a także brać udział w pracach związanych z dołączeniem Gwinei Bissau do grona 226 krajów zrzeszonych w ITTF. To wielka przyjemność być naocznym świadkiem stawiania kamienia milowego w historii ITTF, jakim jest przystąpienie do naszej Federacji ostatniego stowarzyszenie nie będącego jeszcze członkiem", powiedział dyrektor ds. Rozwoju ITTF, pan Leandro Olvech, który już od dłuższego czasu wspierał lokalnych partnerów w Gwinei Bissau, i przeprowadził kurs edukacji trenerskiej na Uniwersytecie w Bissau.

Oficjalne zatwierdzenie członkostwa w ITTF Gwinei Bissau, wraz z Wyspami Zielonego Przylądka, Erytreą i Bahamami, odbędzie się podczas walnego zgromadzenia ITTF w Düsseldorfie w dniu 31 maja, podczas Mistrzostw Świata, aby uwydatnić, że tenis stołowy uprawiany jest dosłownie w każdym kraju na świecie.

Po oficjalnym wprowadzeniu do rodziny ITTF, cztery nowoprzyjęte kraje członkowskie otrzymają wsparcie w wysokości 25 000 USD od firmy Seamaster, która jest także sponsorem tytułu ITTF World Tour, a także wyposażenie sprzętowe o wartości w wysokości 5 000 USD ze Stag International, wreszcie wsparcie edukacyjne dla kadry trenerskiej i działaczy.

Reportaż